Yağlı Ciltlere Özel Beşli

Merhabalar arkadaşlar, sizlere yağlı ciltlere özel çok yarayışlı olan beş özel besin maddesinden bahsetmek isterim. Evde yapabileceklerinizle yağlı ciltlere çözüm bulmak son derece basit olacaktır. Bakım ve maske yaparken dikkatli olmalı aynı zamanda yağlanma ve sivilce problemlerine sebep olabilecek durumlardan kaçınmak son derece doğru olacaktır. Bu nedenle sizlere sunacağımız beş önemli etkiyle sizde artık evde yapacağınız maskelerde daha dikkatli ilerleyeceksiniz.

Öncelikle yağlı ciltler için olmazsa olmazlardan biri olan limonla başlamak istiyorum. Limon, bünyesinde yüksek oranda C vitamini barındırdığından ciltlerdeki fazla yağı alabilme özelliklerine sahiptir. Limonu direkt cilde sürmek yerine maske içerisinde birkaç damlasını kullanmak daha yarayışlı olacaktır. Mesela papatya çayıyla beraber karıştırılacak limon, ciltte yağlanma hissedilen günlerinizde Cildinizi bu kürle yıkamak iyi gelecektir.

Yağlı ciltlere özel besinlerden zerdeçal, son yılların adından en çok söz ettirmiş besinleri arasında yer alıyor. Hindistan ülkesinden başlayan bu akım, artık bütün dünyanın kabul ettiği bir gereklilik haline dönüştü diyebilirim. Yağlı ciltler için zerdeçal kullanımında öncelikle bir miktar kadar ananas suyuyla yapılacak maskelerde etkisi hemen görülebilecektir.

Üçüncü harika besin maddesi ise bal olacaktır. Bal, yapısı gereği pek çok övgüyü hak eden bir besin maddesidir. Özellikle yağlı ciltlerde ve yağlanmada ise yapılacak bir macunla yani karışımla yağlanmanın hafiflemesi sağlanabilir. Bu karışım içerisinde ise çok az yağsız süt, bir kaşık bal ve bir kaşık un yer alıyor olacaktır. Bir diğer değerli besin de karbonat olacaktır.

Karbonat, son zamanlarda alkol değeri açısından kullanımı artmış bir bileşkedir. Cildin yağlanmasını dengelemesiyle meşhurdur. Karbonat aynı zamanda ciltteki sivilcelerle savaşmada da oldukça etkilidir. Son olarak beşinci özel besin maddesi ise salatalık olacaktır.

Salatalık ise filmlerdeki gibi gözlere konulan hanımların vazgeçilmezi bir besin gıdasıdır. Hasarlı hücre tamirini iyi yapan salatalık, yağlı ciltlere maske uygulamada bir numaralı yardımcınız olacaktır. Yağlı ciltler için gerekli çözümler bu şekildedir.

yagli-ciltlere-ozel-besli

Bir önceki yazımız olan Hangi Besinler Hangi Organa Yarayışlı başlıklı makalemizde bağırsak için yarayışlı besinler, beyin için yarayışlı besinler ve göz için önemli besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir