Ana Sayfa Sağlık Yağ Yakımını Hızlandıran Besinler

Yağ Yakımını Hızlandıran Besinler

yağ yakan besinler nelerdir
yağ yakan besinler nelerdir

Kilo sorunu günümüzde her insanda olabiliyor. Yağ yakmak ise kiloları bir nebze de olsa yok edebiliyor. Araştırmalara göre bazı besinler yağ oluşturmaktayken bazıları ise yağ yakımını hızlandırmada birebir denilmektedir. Bunlardan ilki olan yeşil çaya hemen bir göz atalım. Yeşil çay önemli bir besin kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Günde içilecek bir fincan yeşil çay, metabolizmayı olumlu yönde etkilemektedir.

Kafeine duyarlı kişilere özellikle tavsiye edilen yeşil çay, içinde barındırdığı EGCG’yi konsantre bir dozda içermektedir. Yeşil çay aynı zamanda yağ oksidayonu ve de termogenezisiyi de artırmaya yardımcı olmaktadır.

Tam tahıl da önemli bir yağ yakıcıdır. Tam tahıl yakılması için neredeyse iki katı kalori harcamanızı isteyeceğinden yağ yakımında önemlidir. Bu nedenle genellikle yemeklerde kahverengi pirinç türünde tam tahıllı ürünleri kullanmak doğru bir seçim olacaktır.

Hindistan ceviziyle devam edelim. Hindistan cevizi, özel bir yağ yakıcıdır. Hindistan cevizi aynı zamanda enerji olarak kullanılan orta zincirli trigliserid de içerdiğinden, vücut için ekstra yakıcı olarak da bilinmektedir.

Acı biberin yakıcı bir etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Acı biber, araştırmalara göre kadınlarda ve erkeklerde yağları okside etmekte ve karın çevresini önemli ölçüde inceltmektedir. Vücut dinlenme esnasındayken acı biber, kalori ve yağ yakımını artırmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak ve yağ yakımını vücutta iyi bir seviyeye getirmek isterseniz, bu belirttiğimi besinleri denemenizde fayda olacaktır. Bazı hastalıkların bazı meyve ve sebzelerde etkisi olabileceğinden yine de herhangi bir rahatsızlığınız bulunuyorsa kilo verme konusu dahi olsa, doktorunuza besinler hakkında danışmadan hareket etmemenizi öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here