Ana Sayfa Örgü Videoları Y-Burgu Örgü Modeli Nasıl Örülür

Y-Burgu Örgü Modeli Nasıl Örülür

Y-Burgu örgü örneği
Y-Burgu örgü örneği

Modası Geçmeyen Model

Bazı örgü modellerinin modası asla geçmez. Bu modeller her türlü kazak, hırka, atkı, şal ve süveter modellerine yakışırlar. Y-burgu örgü modeli de bunlardan biridir. Yapılışı oldukça zevkli bir model olan Y-burgunun bir güzel yanı da ortaya çıkan motifin dikine doğru uzantılı olmasıdır. Bu sebepten dolayı özellikle toplu hanımların çok rahat bir şekilde üzerlerinde taşıyacakları bir modeldir. Üstelik her renge yakışan deseniyle her zevke hitap eden bir örgü modelidir. Modele başlarken örneği öncelikle 4’e bölünebilecek sayılarla yapıyorsunuz. Bu örnekte 12 sayıyla uygulama yapabilirsiniz.

Modele başladığınızda birinci 6 ilmeği sağ şişinizin yardımıyla 3+3 sağa büküyorsunuz. Büktüğünüz ilmekleri sol şişte toplayıp düz örgüyle örüyorsunuz. Y-burgu örgü modeli için daha sonra ikinci 6 ilmeği bu defa sol şişinizin yardımıyla 3+3 sola doğru büküyorsunuz. Sol şişte topladığınız ilmekleri düz örgüyle örüyorsunuz. Modelin arka tarafındaki yüzünde bütün ilmekleri ters örgüyle örüyorsunuz. Bükmeleri istenilen aralıklarla yapıyorsunuz. Örnek verilecek olursa, 4 sırada bir ya da 6 sırada bir gibi.

Örgü örmek bazı modellerle daha zevkli hale gelmektedir. Y-burgu örgü modeli gibi kendini tam olarak gösteren motifler göze hitap etmektedir. Bu tarz modeller hem şık durmakta, hem de satış gibi bir amacınız varsa şansınızı arttırmaktadır. Y-burgu örgü ve bu ayarda diğer örgü modelleri pratikle çok daha seri bir şekilde uygulanabilmektedir. Aşamaları gerektiği sırada yaptığınız takdirde ortaya güzel sonuçlar çıkaramamanız için hiçbir neden yoktur. Örgü örmek aynı zamanda konsantrasyon gücünüzü de arttırmaktadır. Bununla birlikte günlük hayatın stresinden sizi uzaklaştırır ve yaratıcılığınızı körüklemeye yardımcı olur. İster Y-burgu örgü modeli, ister diğer örgü modelleri olsun her model sizi daha ileriye götürecektir.

Y-Burgu örgü Y-Burgu örgü modeli

Y-Burgu örgü nasıl örülür Y-Burgu örgü tekniği

Y-Burgu örgü nasıl yapılır Y-Burgu örgü örneği

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here