Waffle Uzun Lif Yapımı

Waffle Uzun Lif Modeli
Waffle Uzun Lif Modeli

Uzun süredir yeni model paylaşmadığımız uzun lif modellerine devam edelim. Yine farklı tasarımları sizlerin evlerine taşımaya devam ediyoruz. Farklı ve aynı zamanda güzel olan waffle uzun lif örneği de bunlardan biri olacak. Yapılışı ve yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalarını bu konuda bulacaksınız.

Sizlere hatırlarsanız önceden de uzun lif örnekleri paylaşmıştık. Hepsi birbirinden güzel modellerdi. En son püsküllü uzun lif örneği yapılışını paylaşmıştık. Paylaştıklarımız bilindik yöntemlerle örülen uzun lif modelleri idi. Ancak waffle uzun lif modeli standart uzun lif tasarımından farklı bir tasarıma sahip.

Waffle Uzun Lif Örneği
Waffle Uzun Lif Örneği

Waffle Uzun Lif Modeli Nasıl Örülür?

İki renkle örülen bu yeni uzun banyo lif örneği kutucuk tekniği ile örülmüş küçük parçalardan meydana gelmiştir. Kutucuk tekniği ile örüldüğü için de fıstıklar biraz daha dolgun yapılmışlardır. Dilimli bir şekilde görülen motifleri ayrı ayır örülüp sonradan birleştirilmemiştir. Renk değişimi haricinde ip koparılmadan örülmüştür.

Yapımına üst üste 8 fıstık örülerek waffle uzun lif modelinin bir ucunun yapımı ile başlanmıştır. Sonra bu 8 fıstık her iki ucundan birleştirilmiş bir halka edinilmiştir. Etrafına kare şeklindeki resimde görülen kutucuklu fıstıklar çalışarak lif genişletilmiştir. Bir motiften diğerine geçişte ise geri gelirken örümcekler çekilmiştir.

Waffle uzun lifin videolu anlatımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/ZpaiF__2j8o (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı