Vücut Kalp Krizini Önceden Haber Veriyor

solunum sıkıntısı
solunum sıkıntısı

Vücudumuzun kalp krizi gerçekleşmeden önce, sizi uyardığını biliyor muydunuz?  Vücut kalp krizi öncesi, bir ay gibi bir süre öncesinde bazı belirtilerle bizi uyarmaktadır. Fakat ufak bir araştırma sonucu karşımıza çıkan bu konuyu sizlerin de bilmesini istedik. Sağlık hepimiz için son derece önemlidir ve vücutta oluşacak bir durum öncesi bunu bilmekse, sağlığımız açısından kesinlikle süper olacaktır. Konunun uzmanlarına göre, gerekli önlemler alındığı taktirde kalp krizini en az hasarlarla atlatmanız mümkün olacaktır. Peki ya bu alınacak tedbirler neler olacaktır? Aslında acı bir gerçek şudur ki, kalp krizi geçiren bütün kişiler bunu önceden belirtileriyle beraber hissediyor olmalarıdır.

akciğerinize kan gitmemesi

Bu önemli belirtilere gelin hep beraber bir göz atalım isterseniz. Öncelikle yorgunluk konusunu ele almak gerekir. Bazen yorgun hissedebiliriz. Fakat sıradan bir şey yaparken bile yoruluyorsanız, bunu durup düşünmekte fayda vardır. Ayrıca hızlı şekilde nefesiniz kesiliyorsa, acil şekilde doktora görünmekte yani profesyonel bir yardım almakta fayda olacaktır. Bununla beraber doktorun da belirteceği gibi hemen bir EKG çektirmek daha yararlı olacaktır. Stresli biriyseniz ve kalp sağlığınızda buna bağlı olarak iyi değilse, kalp krizi geçirme riski taşıyorsunuzdur. Kalp krizi öncesinde belirtilerden biri de, göğüs ağrıları ya da sıkışmaları olacaktır. Fakat göğüs ağrısına benzer bazı ağrılar vücudun çeşitli bölgelerinde gerçekleşebileceğinden, her göğüs ağrısı buna işaret değildir. Ağrılar eğer ensenizde, çenenizde ya da sırt ve karın bölgelerinizde görülüyorsa, 15 dakika kadar da sürüyorsa mutlaka doktora gitmenizde fayda olacaktır.

kalp krizi

Vücudun kalp krizi öncesi uyarıları arasında bir diğeri ise solunum sıkıntısı olacaktır. Kalp krizi gelmeden önce vücut size bazı etkiler olarak nefes darlığı gibi durumlarla haber vermeye çalışmaktadır. Nefes darlığının temel nedenleri arasında ise, damarların tıkalı olması ve akciğerinize kan gitmemesi olarak söylenebilir. Haberler nefes darlığı sorunları yaşıyorsanız, derhal bir doktora başvurmanız kesinlikle önemli olacaktır. Dermansızlık kalp krizi öncesi yine vücudun sizi uyarma biçimleri arasında yer alabilir. Kronik yorgunluk sendromuna sahip bazı kişilerde, kalp krizi riski de yüksek olabilmektedir. Turkcell bedava internet yine son olarak baş dönmesi gibi durumlarda, vücudun sizi kalp krizi oluşmadan önceki uyarıları arasındadır. Sık ve aşırı şekilde terliyorsanız, mutlaka doktorunuza görünmenizde kalp krizi açısından fayda olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı