Ana sayfa Sağlık Virüslere Karşı Vücut Direncini Artıracak Besinler

Virüslere Karşı Vücut Direncini Artıracak Besinler

65
0
PAYLAŞ
Virüslere Karşı Vücut Direncini Artırma
Virüslere Karşı Vücut Direncini Artırma

Vücutta yer alan mikropları yok etmede doğal yolların başında basit fakat etkili olan mevsim sebzelerini tüketmek taktiği gelmektedir. Tıp uzmanlarının yaptığı araştırmalarda diyet uzmanları, sonbaharla beraber gelmekte olan mevsim meyvelerinin ve sebzelerin bağışıklık sistemine iyi geldiğini savunmaktadır. Aynı zamanda bu sebze ve meyvelerin bir diğer görevi ise hastalıklara karşı iyi bir savunma kalkanı da oluşturabilmesidir. Özellikle cevize dikkat çeken uzmanlara göre meyve sebzelerin arasında şimdi tam ceviz yeme zamanı diyerek konuyu daha da genişletmiştir. Sonbaharla beraber bolca tüketilmesi gereken ceviz, omega 3 bakımından zengindir ve E vitamini içermektedir.

Vücut Direncini Artıran Ceviz

Bağışıklık sisteminizi tam anlamıyla güçlendirmede ceviz, kesinlikle bir numara etki sağlayacak meyvelerdendir. Özellikle vejeteryan kişiler için ceviz, tam bir omega 3 kaynağı olup yine protein kaynağı olarak da anılır. Bunların yanında bazı kişiler vücuttan fazla kilolarını atmak istiyorsa ya da aynı oranda tutmak istiyorsa yine ceviz gibi bir mucizeye yiyecekleri arasında yer vermelidir. Bir günde yalnızca 3-4 adet ceviz sağlıklı olarak ifade ediliyor ve bu miktarın geçilmemesi gerektiği de hatırlatılıyor. Mevsim sebze ve meyvelerinden bir diğeri de ıspanaktır. Ispanak bünyesindeki zengin E vitamini sayesinde oldukça yararlıdır.

Vücut Direncini Artıran Brokoli

vücut direncini artıran nar

Bu yararlı besin maddesi kalp ve damar hastalıklarından, kabızlığa kadar pek çok hastalıkla mücadelede iyi bir yardımcıdır. Aynı zamanca C ve E vitamini zengini olan ıspanak, glutatyon türündeki bileşikleri de içermektedir. Bal kabağı ise farklı zengin bir sebzedir. C vitamini yüksek olan bal kabağı, özellikle bağışıklık sistemine bire bir faydalıdır. Yüksek lif de içeren bal kabağı yine kötü kolesterolü de düşürmektedir. Bunun yanı sıra bal kabağı, bağırsak hareketlerini de dengelemektedir. Bir diğer sonbahar sebzemiz ise brokolidir. Kısa bir tabirle süper diyebileceğimiz brokoli, vücudun C vitamini ihtiyacını karşılar. Düşük kalorili olması sayesinde ise rahatlıkla tüketilebilir. Nar da yine sonbaharın harika meyvelerinden biridir. Bağışıklık sistemine iyi gelen nar, vücudun direncini artırmada büyük bir etkiye sahiptir. Vücutta yer alan toksinlerin atımını kolaylaştırır son derece yarayışlıdır.

Vücut Direncini Artıran Bal Kabağı

Vücut Direncini Artıran Cennet Meyvası

kırmızı turp ile vücut direncini artır

PAYLAŞ
Önceki makalePüsküllü Yepyeni Lif Modelleri
Sonraki makaleHavada Duran Saksı Projesi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here