Örgü Videoları

Virüs Şal Yapılışı

Virüs örgü bayan şal modeli
Virüs örgü bayan şal modeli

Selam hanımlar; sizlere çok sorulan ve internette her bayanın mutlaka araştırdığı virüs şal modelinin yapılışını anlatmak istiyorum. Aslında herhangi bir karmaşıklığı bulunmayan bu örgü örneğini severek yapacağınızı düşünmekteyim. Uzun süredir aslında bu örgü örneğini yapmayı düşünmekteydim. Kısmet bu güneymiş diyeyim ve devam edeyim. Öncelikle siz değerli hanımlara son derece güzel bir tığ işi çalışmadan söz ediyorum. Bu şahane tığ modelini elimden geldiğince basit şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım. Yine aynı zamanda bu şık örgünün video anlatımlısını da sizler için sundum. İp olarak resimdeki gibi ya da videodaki gibi bir ip tercih edebilirsiniz.

Her şey bir kenara malzemelerimizi tedarik ederek hemen bu örgünün yapımına başlamanızı istiyorum. Denedikçe keyif alacağınız son derece özel bir video anlatımlı örgü modeli olacaktır. Virüs şal yapımında bitmiş şalların örnek resimlerinden ya da resimli anlatımımdan yararlanabilirsiniz. Deneyen bazı hanımların çekilmiş resimlerini de yayınladım Örneklerinize bakarak siz de doğru olup olmadığının sağlamasını gayet rahat şekilde yapabilirsiniz. Her zaman farklı örgü türleriyle karşınıza çıkmayı seviyorum. Bu güzel örneklerde tek dikkat edilmesi gereken ip numarası ve tığ numarası olacaktır. Örme örneği olarak resimlerimdekileri baz alabilirsiniz. Hemen resimlerdeki bazı modelleri inceleyelim isterseniz. İlk resimdeki modele bakınca bunda birkaç farklı renk ipin kullanıldığını söylemek doğru olacaktır. Örme tekniği olarak aralarda delikler bırakılmış ve gayet kolay bir örgü mantığıyla tamamlanmış duruyor.

Diğer örneğe geçtiğimizde ise Altı üstlü bir örnek olarak karşımıza çıkıyor ve birinci örnekteki gibi bu örnekte de aralıklı olarak delikler bırakılmış duruyor. Üçüncü örneğimiz ise adeta tavus kuşu renklerini andırırcasına örülmüştür. Virüs şal yapılışında siz de dilerseniz farklı renkleri çarpıcı renkleri birbirine kombin edebilir o şekilde örmeye devam edebilirsiniz. Yapım mantıkları gayette basit olan bu örgülerde tek dikkat edilmesi gereken video anlatıma dikkat etmek olacaktır. Onun haricinde takılacağınız pek bir önemli noktası da bulunmuyor. Yazımda pek yapılışını anlatmadım. Çünkü videoda atlanmaması gereken yerler bulunuyor. Video anlatımdan bu konuda mutlaka yararlanmanızı isterim.

Virüs örgü bayan şal modeli
Videolu Virüs Şal
Şal modeli
Virüs Şal Yapılışı
Videolu Virüs Şal Yapılışı
virüs şal modeli
virüs şal modelinin yapılışı

VİDEOLU ANLATIM :

Part 1

Part 2

Part 3

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı