Vintage Lif Örgüsü Yapımı

Vintage Lif Örgüsü Resimli Anlatım
Vintage Lif Örgüsü Resimli Anlatım

Selam bayanlar; oldukça elit ve biraz farklı gelebilecek lif örgüsüyle devam ediyoruz. Sizlere bugün ise vintage lif örgü yapımını anlatmak istiyorum. Eski moda ve çok güzel gelecek olan vitange lif örgüsü, vintage kokan harika bir lif örgü örneği olacaktır. Örülmesi kolay vintage life geçmeden önce biraz daha bilgiler verelim dilerseniz hanımlar. Krem renk ip kullanılarak yapılabilecek vintage lif, biraz eski moda gibi görünür. Fakat yapıldıktan sonra farklı bir havası olan bu güzel lif modelini seveceğinizi umuyorum. Resimlerinde malzemeleri görülüyor ve hazır ettiyseniz hemen başlamak istiyorum.

Vintage Lif Örgüsü Nasıl Yapılır

Vintage Lif Örgüsü

Vintage lif örgüsünü yapmak için ilk başta krem renginde ipimizle ilk başta, sihirli halka yaparak başlayacağız. Daha sonra ise 5 tane kadar 3’lü olan trabzanlardan yapacağız. Daha sonra ise ilmek kaydırma işlemi uygulayarak birleştirme yapılmalıdır. Sonrasında altı tane fıstık örgü örneğini uygulayacağız ve ilerlemeye devam edeceğiz. Örgü içinde bazılarını bilmiyorsanız, arama çubuğumuzda trabzan örgü ya da örgü türlerini yazarak da yardım alabilirsiniz. Devam ettiğimizde 2. sırada açık pembe olan ipi kullanıp, 1 tane ilmeğe 2’şerli şekilde fıstık yapacağız. Burada toplam olarak 12 tane fıstık örneği yapmış olacağız hanımlar.

Vintage Lif Örgüsü Yapılışı

Vintage Lif Örgüsü

Vintage lif örgümüzde devamında ise 3. sırada koyu renkteki pembe ipi kullanıp 1 ilmeğe, 2 şerli olarak fıstık örneği uygulayacağız. Bu tam olarak 24 tane olacaktır bayanlar. Yani toplamda 24 tane fıstığı 3. sırada görmüş olacağız. Devamında örgümüzde life kare örgü görüntüsü vermek için krem rengi ipi kullanıp, 5. ilmeğe ise 3’lü trabzan yapacağız. 6. ilmeğe ilerlediğimizde ise 2 tane 3’lü olan trabzandan yapacağız.

Sonrasında 1 zincir çekeceğiz ve tekrar 2 tane 3’lü trabzan yaparak ilerleyeceğiz. 4. sırada ise bu işlemi tekrarlayacağız. Sonrasında üç kenarı da sık iğne yaparak geçiniz. Devamında bilek kısmında 2 sıra kadar 3’lü trabzanla çevreleyeceğiz. 3. sırasında 1 tane trabzan kadar boşluk bırakarak, 55 tane kadar da kare yapacağız. 4. sırada etrafını tekrar 3’lü olan trabzanla dönmüş olacağız. Pembe şerit yapmak için ise 3 adet zincir üzerine, 3’lü şekilde trabzan yapacağız. İstenen uzunluğa gelinceye kadar da devam edeceğiz. Böylelikle vintage lifimizin yapımı bitmiş olacaktır.

Vintage Lif Örgüsü Resimli Anlatım
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı