Videolu Zikzak Kuş Tüyü Örgü Modeli

Zikzak kuş tüyü örgü modeli arka yüz
Zikzak kuş tüyü örgü modeli arka yüz

Daha önce sizlere zikzak örgü modelleri paylaşımlarım olmuştu. Bu kez de zikzak örneği paylaşıyor olacağım ama diğerlerinden biraz farklı olacak. Çünkü bu zikzak örgü deseni adeta kuş tüyünü andırmaktadır. Özellikler kuş tüyü zikzak desenleri aralarındaki delikli geçişler modele ayrı bir güzellik katmaktadır. Bu yüzden bir afgan işi ya da örgü şal için mükemmel bir örgü örneği olacaktır.

Orta düzey bir yapım zorluğuna sahip olan zikzak kuş tüyü örgü örneği toplamda iki sıradan oluşmaktadır. Daha önceden planladığınız uzunluğa gelene kadar da bu iki sırayı sürekli tekrarlamalısınız.

Zikzak kuş tüyü örgü modeli arka yüz
Zikzak kuş tüyü örgü modeli arka yüz

Zikzak örneğinin yapımı için ilmek kaydırma, kaydırılan ilmeği diğer ilmeğin üzerinden geçirme, düz örgü, ters örgü gibi teknikleri kullanacağız. Örneğin başlangıcı 13 ve katları +1 kenar ilmek olacak şekilde yapılmalıdır. Başlangıç ilmekleri de haroşa örülmelidir.

Zikzak örgü modelinin yapımında ise Vanna’s Choice yumak ile bambu şiş ikilisi kullanılmıştır.

Zikzak kuş tüyü örgü modeli
Zikzak kuş tüyü örgü modeli

Gelin dilerseniz bu ön bilgilerden sonra zikzak kuş tüyü örgü modelinin sıralarının anlatımına geçelim.

Sıra 1: Son ilmeğe kadar şu adımlar tekrarlanır: 1 ilmek düz örülür, şişe ip sarılır ve sonraki 4 ilmek de düz örülür. 2 ilmek birlikte düz örülür, 1 ilmek kaydırılır, 1 düz örülür, kaydırılan ilmek diğerinin üzerinden geçirilir. 4 ilmek daha düz örülür ve son ilmek de düz örülerek sıra bitirilir.

Sıra 2: İkinci sıradaki tüm ilmekler ters örülür.

Tüm işlem adımlarımız bu kadardır. İsterseniz aşağıdaki yapılış videosunu seyredip benim yazdıklarımı pekiştirerek bu zikzak örgü desenini çok kolay bir şekilde sizler de yapabilirsiniz. Örgü sevenlere şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı