Videolu Tığ İşi Kelebek Motifi Yapımı

tığ işi kelebek motifi

tığ işi kelebek motifi

Hanımlar çok güzel bir tığ işi motif örneği ile beraberiz. Sizin araştırıp bulduğum bu tığ işi kelebek motifi yapımını oldukça beğeneceksiniz. Kelebek motifleri her zaman tığ işlerimde ayrı bir yere ve ayrı bir güzelliğe sahiptir. Bu motifleri oluşturmak bana ayrı bir haz vermektedir.

Malzemeler :

Bu harikulade tığ işi kelebek motifi yapımında 159M-50g yüzde yüz merserize yün iplik ve 2 numaralı tığ gerekecektir.

Yapımı :

Daha kolay yapabilmeniz için aşağıda şemasını ve yapılış videosunu paylaştığım tığ işi kelebek motifi başlangıcında 5 zincir, 1 yarım sık iğne ile yapılır.

Birinci Tur – Sırası ile 1 zincir, 1 sık iğne, 5 zincir, 1 sık iğne, 10 zincir, 1 sık iğne, 10 zincir, 1 sık iğne, 5 zincir, 1 sık iğne örün.

İkinci Tur – 1 zincir, 1 sık iğne, 1 tırabzan, 1 ikili tırabzan, 5 üçlü tırabzan, 1 ikili tırabzan, 1 üçlü tırabzan, 1 sık iğne örün.

2 defa tekrar edin:  1 sık iğne, 1 tırabzan, 1 ikili tırabzan, 1 üçlü tırabzan, 1 dörtlü tırabzan, 1 altılı tırabzan, 7 sekizli tırabzan, 1 dörtlü tırabzan, 1 üçlü tırabzan, 1 ikili tırabzan, 1 tırabzan, 1 sık iğne örün.

1 sık iğne, 1 tırabzan, 1 ikili tırabzan, 1 üçlü tırabzan, 1 ikili tırabzan, 1 tırabzan, 1 sık iğne, 1 yarım sık iğne örün.

Üçüncü Tur – 1 zincir, 10 sık iğne örün, 2 ilmek atlayın, 16 sık iğne örün, 2 ilmek atlayın, 16 sık iğne örün, 2 ilmek atlayın, 10 sık iğne, 1 yarım sık iğne örün.

11 zincir çekin, 3 zincir atlayın, 7 yarım sık iğne örün, 10 zincir çekin, 3 zincir atlayın, 7 yarım sık iğne örün.

kelebek motifi şeması

kelebek motifi şeması

Tığ İşi Kelebek Motifi Yapılış Videosu :

Bir önceki yazımız olan Farklı Bir Zikzak Örgü Modeli Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir