Ana sayfa Örgü Örgü Videoları Videolu Sola Eğimli Kaburga Örgü Modeli

Videolu Sola Eğimli Kaburga Örgü Modeli

13
0
PAYLAŞ
Sola eğimli kaburga örgü modeli ön yüz
Sola eğimli kaburga örgü modeli ön yüz

Farklı örgü modellerini araştırmak, çözmek ve nasıl örüldüğünü sizlerle paylaşmak çok hoşuma gidiyor. Hele bir de bu modellerin videolu anlatımları da mevcutsa anlatımı ve yapımı da bir o kadar kolay oluyor.

Videolu örgü modelleri anlatımlarından biri ile yine beraberiz. Bu sefer oldukça güzel bir örgü modeli olan sola eğimli kaburga örgü modeli anlatımını sizler için sunmaya çalışacağım.

İsterseniz diğer kaburga örgü modelleri anlatımlarıma da bakabilir. İçlerinden beğeneceğiniz modeller yeni örgü işleriniz için en doğru modeli keşfetmenizde yardımcı olabilir.

Sola eğimli kaburga örgü örneği yapımında kullanılan malzemeler şunlardır:

1. Yüzde yüz pamuk Lion Cotton iplik
2. Addi Natura bambu şiş

Sola eğimli kaburga örneği malzemeler
Sola eğimli kaburga örneği malzemeler

Siz tabi ki başka ama yakın malzemeler kullanabilirsiniz. Bu örgü modelini bulaşık bezleri, lifler, servis altlığı gibi mutfak, yemek ve banyo gibi örgü işlerinizde kullanabilirsiniz.

Sola yatık kaburga örgüsünü yaparken ters örgü, düz örgü, ilmek kaydırma, kaydırılmış ilmeği diğerinin üzerinden geçirme, ters örgüde geri çevirme tekniklerini kullanacağız.

Zorluk derecesi ileri seviye diyebileceğimiz bu kaburga örgü örneğinde toplamda iki sıra bulunmaktadır. Başlangıcı 2 ve katları olacak şekilde haroşa örerek yapıyoruz. Ayrıca örneği önceden kurma için bir sıra düz örmeliyiz.

Şimdi bu iki sıranın nasıl örüleceğini anlatmaya çalışayım.

Sola eğimli kaburga örgü modeli arka yüz
Sola eğimli kaburga örgü modeli arka yüz

Kurma Sırası: Sıradaki tüm ilmekleri düz örüyoruz.

Sıra 1 (Ters Yüz): İlk ilmeği ters örüyoruz. Bu aşamada yapılacaklar sıranın son ilmeğine kadar tekrarlanmalıdır: Şişe ip sarıyoruz. Sonraki ilmeği ters örüp sol şişle örülen ilmeğin arkasından geçirip geri alıyoruz. Sonrasında sol şişteki sıradaki ilmeği pas geçip ikinci ilmeği sağ şişe alıp birinci ilmeğin üzerinden kaydırıyoruz. Birinci ilmeği de sağ şişe kaydırıyoruz. Son ilmeği ise ters örüyoruz.

Sıra 2: Sıranın ilk ilmeğini düz örüyoruz. Son ilmeğe kadar şu işlem adımlarını tekrarlıyoruz: 1 ilmek kaydırıyoruz ve 1 düz örüyoruz. Kaydırılmış ilmeği diğerinin üzerinden geçirip şişe ip sarıyoruz. Son ilmeği de düz örüyoruz.

İstediğiniz örnek uzunluğuna ulaşana kadar bu iki sırayı sürekli tekrarlıyoruz. Olay bundan ibaret. Şimdiden bu örneği öreceklere kolay gelsin diyorum.

YAPILIŞ VİDEOSU:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here