Videolu Pürüzlü Kaburga Örgü Modeli

Pürüzlü kaburga örgü modeli
Pürüzlü kaburga örgü modeli

Daha önceden paylaştığımız kaburga örgü modellerinden farklı bir modelle karşınızdayım. Pürüzlü kaburga örgü modeli diye adlandırılan bu örnek diğer modellere nazaran daha sık örülmüş bir yapıya sahiptir.

Kaburga örgü örnekleri, yaptığınız ve yapacağınız tüm örgü projelerinizde güzel bir desendir. Bu seferki paylaştığım örgü örneği de oldukça hoşunuza gidecektir. Hırka, yelek, atkı ve bereler için güzel bir örnek olacağını düşünüyorum. Özellikle de bebek örgülerinde bu örgü modelini kullanabilirsiniz.

Pürüzlü kaburga örgü modelinin nasıl yapıldığını basit bir şekilde yazılı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Aynı zamanda en altta sunacağım videoda nasıl yapıldığını görmenizi sağlayacaktır.

Pürüzlü kaburga örgü modeli malzemeler
Pürüzlü kaburga örgü modeli malzemeler

Yapımında oldukça yumuşak bir iplik kullanılmış. Martha Stewart marka ipliğin Extra Soft Wool Blend modelinden yararlanılmış. Örgü şişi olarak da nikel kaplamalı çok güzel bir şiş takımı kullanılmıştır.

Pürüzlü kaburga örgü örneği yapımında düz örgü ve ters örgü kullanacağız. Bu yüzden bu model sizi hiç zorlamayacaktır. Yapımı oldukça kolay bir örgü modelidir. Model toplamda 1 sıradan oluşmaktadır. Başlangıç ilmeği olarak da 4 ve katları +3 ilmek olacak şekilde haroşa örülerek başlanmalıdır.

Pürüzlü kaburga örgü örneği
Pürüzlü kaburga örgü örneği

Bu desen tamamen tersine çevrilebilir diye bir not düştükten sonra anlatımına geçelim.

Sıra 1: Sıranın son 3 ilmeğine kadar şu işlemler tekrarlanır: İlk 2 ilmek düz örülür. Sonraki 2 ilmek ters örülür. Son 3 ilmek ise; 2 ilmek düz ve 1 ilmek ters örülerek sıra tamamlanır.

İstenilen uzunluğa gelene kadar bu sıra tekrarlanmalıdır. İşte tüm işlem bu kadar. Daha farklı ve güzel örgü modelleri anlatımlarında görüşmek dileği ile…

Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı