Videolu Örgü Kapişonlu Hırka Yapımı

Videolu Örgü Kapişonlu Hırka
Videolu Örgü Kapişonlu Hırka

Örgü işlerini sevenlere özel bu çalışmamızda sizlere örgüden kapişonlu hırka yapımını anlatacağız. Zarif bir örgü hırka modeli olan bu çalışmayı sizde tanışlarınıza hediye etmek için bile yapabilirsiniz.

Benzer güzel modellerini daha önceki çalışmalarımızda da vermiştik. Yapılışını detaylıca anlatacağımız bu modeli kolayca yapabileceksiniz. Bu çalışmanın ismi çoğu yerde farklı adlandırılıyor olabilir. Kaşık örgü modeli olarak da adlandırılmaktadır. Yurt dışında da bu örnek kaşık örgü modeli olarak geçmektedir. Kolayca yapabileceğiniz bu çalışmanın anlatımına geçelim.

Örgüden Kapışonlu Hırka Yapılışı:

Zarif bir model olan kaşık örgü modelinden sizlere hemen bahsetmek istiyoruz. Bu modeli yapabilmek için bebe yünü yani 3.5 mm şiş kullanabilirsiniz. Bu modeli ördüğünüzde model ortaya çıktığında oldukça şık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda bu güzel örgü modelini türlü aksesuarlarla da zenginleştirmeniz mümkündür.

Farklı tarzda iplikler, farklı dekoratif düğmeler ve diğer türde süsleme malzemeleri kullanabilirsiniz. Aslında model zaten oldukça gösterişli bir modeldir ve süslemeye de pek ihtiyacınız olmayacak desek yeridir. Amaç sadece biraz daha süslü ve zengin görünmesini sağlamak olacaktır.

Kendinden gösterişli olan modelli şık bir görüntü yakalamış olacaksınız. Kaşık örgü modeli olarak da geçen bu hırkanın yapılışını videolu olarak anlatımını da sizler için sunduk. Videolu anlatım örgü hırka modeli nasıl örülmesi gerektiğini ince detayına kadar seyredebilirsiniz. Takıldığınız noktaları videolu anlatımdan takip edebilir sorunsuzca sizde örgü hırkayı tamamlayabilirsiniz.

videolu-orgu-kapisonlu-hirka-yapimi (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı