Videolu Kaburgalı Fantezi Örgü Modeli

Kaburgalı fantezi örgü modeli arka yüz
Kaburgalı fantezi örgü modeli arka yüz

Bu kaburgalı fantezi örgü modeli diğer geleneksel kaburga örgü örneklerine bir alternatif olabilir diye sizinle paylaşıyorum. Resimlerinden ve videosundan da anlaşılacağı üzere güzel ve kabarık bir kaburga örneği diyebiliriz. Atkı, bere, kazak ve battaniye örmek isteyen ve örgü deseni arayanlar için güzel bir örgü modeli olacağını düşünüyorum.

Kolay zorlukta bir yapıma sahip bu fantezi örgü modelinde düz ve ters örgü haricinde kaydırma tekniğini de uygulamış olacağız. Örneğin yapımında Lion Brand Yarn’s markasının Lion Cotton yününü ve Montana Mountain Bocate şiş çiftinin kullanıldığını söylemek isterim. Yün %100 koton içermektedir ve iplik yapısı 4 kattan oluşmaktadır. Emicilik özelliğine de sahip olduğu için bulaşık bezleri, lifler ve giysiler için oldukça idealdir.

Kaburgalı fantezi örgü modeli ön yüz
Kaburgalı fantezi örgü modeli ön yüz

Kaburgalı Fantezi Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Fantezi örgü modeli toplamda 2 sıradan oluşmaktadır. Örneğin başlangıcında 5 ve katları +2 ilmek örüyoruz ve kaburgalı fantezi örgü desen aşamasına geçiyoruz.

Sıra 1 (Ön Yüz): İlk iki ilmeği ters örerek başlıyoruz ve sonrasında sıranın sonuna kadar: 1 düz örüp, 1 ilmek kaydırıp, 2 ters örüp tekrarlıyoruz.

Sıra 2: İkinci sıraya da ilk iki ilmeği düz örerek başlıyoruz. Sıra sonuna kadar sırası ile 3 ters, 2 düz örüp tekrarlıyoruz.

Bu iki sırayı istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar sürekli tekrarladıktan sonra oldukça şık kaburgalı fantezi örgü modeline kavuşuyorsunuz. Benim anlatımım bu kadar. Aşağıdaki nasıl örüldüğünü gösteren videoyu da izleyerek daha da pekiştirebilirsiniz.

Video :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı