Videolu İlmek Nasıl Atılır – Örgü Teknikleri

ilmek nasıl atılır
ilmek nasıl atılır

Örgüde başlangıç konularından olup aslında iyi bir teknik ve hızlanma açısından iyi öğrenilmesi gereken bir konudur ilmek atmak ve ilmek nasıl atılır bunu sizlere en kolay şekilde anlatmaya çalışacağız. En sade dille anlatmaya çalışacağımız ilmek atma oldukça basit bir işlem olup bütün örgüyle ilgili işlerde kullanılması zorunlu olan ilk basamağı oluşturmaktadır. Bunu unutmayarak gayet güzel bir şekilde bu yazı ve videolar ile ilmek atmayı öğrenmek örgüye başlangıçtaki ilk adımınız olacaktır.

Atılacak ilmek sayısını sizlerde oldukça rahat bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Başlangıçta örnek olarak 15 tane ilmek atmayı göreceksiniz. İlmeğimizin boş kısmını bularak daha sonra ilmeğimizi iki parmağımızın arasından geçiriyoruz. İki parmağın arasına sıkıştırma işleminden sonra şişimizi sağ elimize alıyoruz ve ipi şişimizin üstüne getiriyoruz. Sonrasında ise sol tarafta kalan ip kısmını altından giriyoruz. Bunun ardından da sağ tarafta kalan ipimizin altından şişimizi dolandırıp çekiyoruz. Yani ilk sol parçayı alttan alıp daha sonra sağdaki parçayı alttan dolayıp aradan geçirip böylece şişimize ilmeğimizi atmış oluyoruz. Bilenler için oldukça kolay olup ilk süreçte herkesi bir miktar zorlayabilmektedir. Önemli olan sıkılmadan ve sabırla bu süreci hızlı bir biçimde atlatarak bu işi mümkün olduğu kadar zevkli bir hale getirebilmektir. Zaten bu çalışmadan sonra iyice pratikleşince örgü örmenin aslıda tamamen ilk günden beri düzenli bir biçimde çalışarak elinizi alıştırmakla ilgili olduğunu anlayacaksınız. Örgüde ilmek meselesi her şeyin başlangıcında yani işin temelinde olup iyi kavranmazsa yapacağınız modellerde zorlanmanıza neden olmaktadır. Buna sebebiyet vermemek için çok daha karışık olan ileri seviye modellerden önce ilmek atmayı kalıcı bir biçimde öğrenmeniz en doğrusu olacaktır.

ilmek nasıl atılır
ilmek nasıl atılır

İlmek nasıl atılır video anlatımı ile de bu yazımız desteklenecek ve çok daha kolay bir şekilde sizlerin kullanımınıza sokulacaktır. Bu videodan da faydalanıp aynı zamanda kendiniz evde pratik yaparak ve hatalarınızı detaylı anlatım ile belirleyerek hızlı bir şekilde sorunlarınızı çözebilirsiniz. İlmek nasıl atılır videolu anlatım ile istediğiniz gibi yaralanıp, üzerinde dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı