Videolu İğne Oyası Tavuskuşu Örneği Yazma Modeli

Selamlar sizlere iğne oyası örneklerinden Tavuskuşu iğne oyası örneğini anlatmak istiyorum. Video anlatımlı olarak da sunulan bu örnekte iğne oyası seven hanımların çok şey keşfedeceğini biliyorum. İlgi çekici gelebilecek olan en özel iğne oyası yazma modellerinden de bir olan Tavuskuşu iğne oyası örneği, zorlanmadan yapabileceğiniz video anlatım sayesinde tekrar tekrar durdurup yavaşça ayrıntıyı atlamadan işleyebileceğiniz türlerden biridir.

İğne oyası türündeki çalışmalar bildiğiniz üzere biraz zor ancak güzel olan örneklerdir. İğne oyası Tavuskuşu modelinde yapılışını yine küçük detaylarla da olsa anlatmak istiyorum. Yapılış kısmında öncelikle istediğiniz şekilde ve renkte bir yazma seçmelisiniz.

Seçilen yazmaya uygun renkte en az iki farklı renkte oya ipliği seçiniz. Bir tane iğne ( iğne ince olmamalıdır, bu işleme işini yaparken zorlanmamanız için ince olmamalıdır. Yine biraz da kalın olması işinizi kolaylaştıracaktır. Malzemeler arasında bir de makas olmalıdır.

Bu malzemeleri tamamladıktan sonra yapılışına geçebilirsiniz. Videolu iğne oyası Tavuskuşunu yaparken ilk önce üç tane küçük zürafa yapmalısınız. Devamında ise bir tane büyük zürafa yaparak ters yönden üzerine tekrar geri dönmelisiniz. Sonrasında ise tekrar aşağı inerken aynı delikten geçirilip ip sabitlemeye dikkat etmelisiniz. Daha sonra ise hiç boşluk bırakmadan aynı işlemi 9 kez tekrarlayarak devam etmelisiniz.

Sonrasında ise dört tane küçük zürafa daha yapmalısınız. Dördüncü zürafa üzerine ise Tavuskuşlarınızın alt kısmını, dört tane kirpik kısmını yapmış olacaksınız. İkinci ve farklı seçilen renkli iplikle kirpik üzerine de üç tane daha kirpik yapmalısınız.

videolu-igne-oyasi-tavuskusu-ornegi-yazma-modeli

Bir önceki yazımız olan Kolay Yoldan İğne Oyası Motifi Yapımı başlıklı makalemizde iğne oyası motifi, iğne oyası motifi nasıl yapılır ve iğne oyası motifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir