Ana sayfa Örgü Örgü Videoları Videolu Genç Kız Örgü Yelek Modeli

Videolu Genç Kız Örgü Yelek Modeli

185
0
PAYLAŞ
Genç kız yeleği örgü modeli ön
Genç kız yeleği örgü modeli ön

Genç kızlar için harika bir örgü yelek videosu buldum ve sizinle hemen paylaşmak istedim. Örgü Tasarım’ın paylaşmış olduğu bu genç kız örgü yelek modeli gerçekten çok şık görünüyor diyebilirim. Sizler de böyle şık bir genç kız yeleği yapmak istiyorsanız aşağıdaki videolu anlatımdan mutlaka yararlanmalısınız.

Gelin yeleğin yapımına bir ön bilgilendirme ile başlayalım. İlk bakışta kısa kollu ve uzun bir model olduğunu söyleyebilirim. Yelek, önden başlayıp arkaya dolanarak kurgulanmış ve geri dönüşlü örgü teknikleri kullanılmış. Yelek bir bütün parça olarak örülmüş. Sadece arka bölümünde bir ek kullanılmış. Onun haricinde tek parça bir örgü diyebiliriz.

Genç kız yeleği örgü modeli arka
Genç kız yeleği örgü modeli arka

Kısa dönüşlü örgü teknikleri, ajurlu örgü teknikleri bu örgü yelek projesinde kullanılan diğer örgü teknikleri olmuş. Yeleğin bağlanması için de saçaklı ip kullanılmış. Onun da yapımı aşağıda vereceğim yapılış videosunda ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.

Genç kız yeleği örgü modeli ön
Genç kız yeleği örgü modeli ön

Genç kız yelek örneği yapımında yaklaşık 4 adet 27% polyester 73% viskon karışımlı penye görünümlü yumak kullanılmış. Şiş olarak da 5 numara şiş tercih edilmiş.

Yazlık kısa kollu hırka yapımının videosunda ilk olarak şemalarla hırka üzerindeki üçgenlerin nasıl yapıldığı anlatılmış. Üçgenlerin yapımında sizlere yardımcı olacak olan şemaların resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Genç kız yeleği arka bölüm şema
Genç kız yeleği arka bölüm şema
Genç kız yeleği ön bölüm şema
Genç kız yeleği ön bölüm şema

Özetle söyleyebilirsem 10-12 yaş grubu genç kızların giyebileceği harika bir örgü yelek olmuş. Videodaki düz renkli bir yelek modeli olmuş. Sizler bu yelek modelini farklı renklerde iplerle ve işlemelerle de çeşitlendirebilirsiniz.

Yapılış Videosu:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here