Videolu Firkete Çember Oyası Nasıl Yapılır?

Firkete Çember Oyası Nasıl Yapılır
Firkete Çember Oyası Nasıl Yapılır

İğne oyaları kesinlikle çok meşakkatli bir uğraş sonucu ortaya çıkmaktadır. Öğrenmesi bir o kadar zevkli ama bir o kadar da zordur. Oyalar yapılırken bazen yardımcı nesnelerden de yararlanılmaktadır. Bunlardan biri de firketedir. Firkete iğne oyaları ile genellikle şallar yapılmaktadır ama kenar oyalarının yapımı için de kullanılmaktadırlar. İster havlu kenarı oyası isterseniz de tülbent ve yazma kenarı oyasını firkete ile işlemeniz mümkün.

Bu sebeple bu konumda sizlere firkete çember oyasını en kolay şekilde nasıl yapabileceğinizi gösteren bir video paylaşmak istedim. Videoyu izleyerek sizler de firkete çember oyası nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Videoda görüldüğü gibi çember oyası 3 ayrı aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama olarak firkete döndürüyoruz. Döndürdükten sonra ikinci aşamada 1 zincir çekiyoruz. Sonra üçüncü aşamada üstten ip alıp bir zincir daha çekiyoruz. Tekrar firketeyi döndürerek tekrar zincir çekiyoruz. Kalan ipi firketeye doladıktan sonra firketeyi tekrar döndürüp aynı işlemleri sürekli bu şekilde tekrarlıyoruz. Modelimizin büyüklüğüne göre firkete ile çember oyasını yapmaya devam ediyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki yapılış videosunu izleyerek firkete çember oyasının yapılışını daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz. Bunun yanında diğer firkete oya anlatımlarımın bulunduğu konularıma da bakabilir yapılışını pekiştirebilirsiniz. Firkete oyaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yapılış Videosu

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı