Videolu Düğümlü Ajur Örgü Modeli

Düğümlü Ajur Örgü Örneği
Düğümlü Ajur Örgü Örneği

Örgü örneklerine her gün bir yenisini daha ekleyerek devam etmek istiyorum. Fakat bazen bu konulara çok fazla zaman ayıramadığımdan dolayı elimdeki yeni örgü modellerini yayınlayamıyorum. Yine sizin için harika bir örgü örneği buldum. Anlatımlı videosu da bulunan bu düğümlü ajur örgü modeli, yapımı itibari ile kolay örgü modelleri arasında diyebilirim. Birçok düğümlü örgü modelini internette görmüşünüzdür. Ama bu model bana diğerlerinden farklı geldiği için sizinle paylaşmak istedim.

Bu ajurlu örgü örneği yine bebek hırka, yelek ve battaniyelerinde hoş durur gibime geliyor. Ayrıca atkılara da yakışabilir. Hangi örgülerde değerlendirebileceğiniz tabi yine size kalmış bir durum olacak.

Gelelim yapılışı nasıl onu anlatmaya…

Düğümlü Ajur Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Düğümlü Ajur Örgü
Düğümlü Ajur Örgü

Modeli 3 ilmek ve katları olacak şekilde haroşa başlatıp aşağıda anlatacağım 4 sırayı tekrarlıyoruz.

Sıra 1 : Birinci sıranın tamamı ters örülür.

Sıra 2 : İkinci sıraya 2 ilmek düz örülerek başlanır. * Arkadan ip şişin önüne atılır. 3 ilmek düz örülür. Sonra bu ördüğünüz 3 ilmeğin ilk ilmeğini ikinci ve üçüncü ilmeğin üzerinden geçirin. * Son ilmeğe kadar yıldız işaretleri (*) arası tekrarlanır. Son ilmek düz örülür.

Sıra 3 : Sıranın bütün ilmekleri ters örülür.

Sıra 4 : Sıranın başlangıcındaki ilmek düz örülür. * 3 ilmek örülür. 3 ilmeğin ilki diğer iki ilmeğin üzerinden geçirilir. * Son 2 ilmeğe kadar tekrarlanır ve sondakiler düz örülür.

Videolu Anlatım :

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı