Videolu Çilek Örgü Modeli Yapımı

Çilek örgü modeli nasıl yapılır
Çilek örgü modeli nasıl yapılır

Örgü konusunda sürekli arayış içerisinde bulunan ve hep yeni örgü modelleri bulmak isteyenlere özel bir konu ile yine karşınızdayım. Yabancı bir kaynaktan alınma ve videosu da bulunan çilek örgü modeli için aşağıda size sunduğum bilgiler umarım bu modeli işlemek isteyenlere yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Örgü çilek modeli yapımında popcorn örgü, zincir, yarım sık iğne, sık iğne, ikili tırabzan gibi örgü teknikleri kullanılmaktadır. Bunu sizlere aşağıda sunacağım örgü şema ve resimli anlatımlardan görülebilir.

Bu örgü örneğinde iki katlı bir yapıya sahip lif ipleri kullanılmaktadır. Yeşil ve kırmızı renkli lif iplerinin kullanıldığı çilek örgü modeli gerçekten çok gerçekçi durmaktadır. Bu örgü örneği ile neler yapılabilir? Bu çilek motifli örgü modeli ile güzel örgü bebek battaniyeleri, örgü çantalar, örgü saç bantları örülebilir. Ya da aklınıza gelebilecek başka örgü projelerinizde de rahatlıkla kullanılabilir.

Şimdi sizlere çilekli örgü örneği ile ilgili şemayı paylaşmak istiyorum. Bu şemada tüm terimler İngilizce olarak sunulmuş. Ama ben sizler için bunların Türkçe açıklamalarını aşağıda paylaşıyor olacağım.

Çilek örgü modeli şeması
Çilek örgü modeli şeması

Çilek modeli örgü şema açıklamaları :

Sl st : Yarım sık iğne
Ch : Zincir
Sc : Sık iğne
Dc : İkili tırabzan
Sc4tog : 4 sık iğne birlikte örülür

Popcorn Çilek Örgü Modeli Nasıl Örülür?

popcorn çilek örgü motifi
popcorn çilek örgü motifi

Şemada verilen tekrar sayılarını kendi kuracağınız örneğinizin büyüklüğüne göre artırabilirsiniz. Şemada görüleceği gibi çilek örgü modeli yapımına her sıra 3 zincir çekilerek başlanmaktadır. İkili tırabzan ile devam edilir ve zincir çekilip, 4 sık iğne beraber örülüp popcorn yapılmaktadır. Sonrasında sıranın devamında 3 ikili tırabzan bir popcorn işlemleri tekrarlanmaktadır. Sıra aralarında 1 sıra sık iğne uygulanarak kesim işlemi yapılır. Diğer sıraya 3 zincir ile başlanıp 3 sıra ikili trabzan örülür ve sonrasında popcorn işlemine geçilir. Diğer sıra bu şekilde devam edilir. Bu iki farklı kombinasyon örnek bitimine kadar devam ettirilir.

Çiçek Motifli Örgü Modeli Yapılış Videoları :

1. Parça :

2. Parça :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı