Videolu Boncuklu Tığ İşi Patik Yapımı

Üstü Boncuklu Tığ İşi Patik
Üstü Boncuklu Tığ İşi Patik

Ayşegülle Örgü Keyfi youtube kanalının hem günlük hem de çeyizlik boncuklu tığ işi patik yapımı paylaşımını sizlere aktarmak istedim. Örgü patikler özellikle kışın ayağımızı sıcak tutan aynı zamanda şık olması nedeni ile de tercih edilen el işi ürünleridir. Tığ işi örgü patikler günlük hayatta ya da genç kızların çeyizlerinde muhakkak yer almaktadır. İnternette bir sürü tığ işi patik örneği bulunmaktadır. Bunların kimi kolay kimileri de zor bir yapım zorluğuna sahiptir. İşte sizlerin beğenisine sunulan bu sade ve bir o kadarda şık patik örneği kolay bir yapılışa sahip olanlardandır. Ayrıca diğer patikler de olduğu gibi bu patik aynı zamanda kışa uygun değil yaza uygun bir patiktir.

Tığ işi boncuklu patik örneğinin yapımında ince ve yumuşak bir merserize ip kullanılmıştır. Patik süslemesinde kullanılacak olan boncuklar için de gümüş renginde inci boncuklar seçilmiştir. İnci boncukları deliklerinden geçebilecek bir iğne ile ipliğinize kolaylıkla geçirebilirsiniz.

Boncuklu Tığ İşi Patik
Boncuklu Tığ İşi Patik

Patik burun kısmı ve iki kenardan artırım şeklinde yapılmaktadır. Bu şekilde yapıldığında daha düzgün ve şık durmaktadır. Ayak genişliğine gelene kadar burun kısmı tırabzanlarla örülmektedir. Ayak genişliğine ulaşıldığında örneğin yapımına geçilmektedir. Videodaki örnekte burun için 4 sıra tırabzan örülmüştür. Boncuklar dörderli bir şekilde patiğe eklenmektedir. Boncuk sıraları arasında tırabzanlar yapılmaktadır. Boncuk kısmı bittiğinde ip kopartılmakta ve patiğin geri kalan kısmı dönerek yapılmaktadır. Detaylı yapılışını aşağıdaki anlatımlı patik videosundan seyrederek öğrenebilirsiniz.

Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı