Ana Sayfa Örgü Videoları Videolu Balık Pulu Yazlık Örgü Modeli Yapımı

Videolu Balık Pulu Yazlık Örgü Modeli Yapımı

Balık Pulu Yazlık Örgü Modeli
Balık Pulu Yazlık Örgü Modeli

Yazın ortasındayız. Örgü ören hanımlar kışa hazırlıklarını şimdiden yapıyorlardır. Kendilerine göre güzel gelen örgü modellerini çevrelerinden ya da internetten araştırmaya şimdiden başlamışlardır. Fakat ben sizlere bu sefer yaza uygun bir örgü modelinden bahsetmek istedim. Videolu anlatımı da mevcut balık pulu yazlık örgü modeli ile birbirinden güzel örgü işlerini yazın da yapacaksınız. Bize bu yazlık balık pulu örgü örneğini paylaştığı için Rüksan Sökmen hanıma teşekkür ediyorum.

Örnek delikli bir örnek olduğu için yazın giyilebilecek her türlü örgü projeniz için değerlendirilebilir. Videodaki düz renkte örülmüş. Dilerseniz iki renk kullanarak da bu balık pulu örneğini farklı şekillerde örebilirsiniz.

Balık Pulu Yazlık Örgü
Balık Pulu Yazlık Örgü

Düz renk balık sırtı örgüsüne 31 ilmek atılarak başlanmıştır. Üçer ilmek kenar ilmeği olarak örülmüştür. Bu örgü örneği 3 ilmek üzerine kurulmuştur ve her 3 sırada bir değişmektedir. İlk olarak 3 kenar ilmeği örüldükten sonra sıradaki 3 ilmeği düz örüyoruz. Sonra 3 ilmekten en baştaki ilmeğin içinden diğer örülen 2 ilmeği geçirip bırakıyoruz. Bir ilmek artırıp 3 ilmek düz örerek ilk baştakini diğerlerinin içinden geçirip sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Sondaki 3 ilmek kenar ilmeklerini de örmeyi unutmuyoruz. Ondan sonra ters yüzden ters, ön yüzden düz olacak şekilde 3 kez gidip geliyoruz. Bir sonraki aşamada da modelin yerlerini zikzak olarak değiştiriyoruz. Aynı işlemleri tekrarlayarak balık pulu yazlık örgü örneğini tamamlamış oluyoruz.

Videolu balık pulu yazlık örgü modelinin nasıl örüldüğünün detaylarına aşağıdaki yapılış videosundan ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Video:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here