Ana sayfa Örgü Örgü Videoları Videolu At Nalı Örgü Modeli Yapılışı

Videolu At Nalı Örgü Modeli Yapılışı

71
0
PAYLAŞ
At Nalı Örgü Modeli Yapılışı
At Nalı Örgü Modeli Yapılışı

Hanımlar merhaba; bu kez sizlere yine farklı bir örgü modeli anlatımını videosu ile birlikte sunmaya çalışacağım. Aşağıda videolu anlatımını da bulabileceğiniz at nalı örgü modeli sizler için örmesi kolay modellerden biri olacaktır. Yapılış olarak kolay örgü modelleri sınıfına giriyor diyebiliriz.

At Nalı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

At nalı örgü modeli yapımına 10 ve katları olacak şekilde +1 ilmek örerek başlanır. Size aşağıda anlatımını vereceğim sıralar tekrarlanır.

Sıra 1 – Ön Yüz : İlk sıraya 1 ilmek düz örülerek başlanır ve şişe örme yönünde ip sarılır. 3 düz daha örülür. 1 ilmek kaydırılır, 2 ilmek birlikte düz örülür. Sağdan 1. ilmek pas geçilerek 2. ilmek 1. ilmeğin üzerine kaydırılır. Ardından 3 ilmek düz örülür ve şişe ip sarılır. Baştan itibaren son ilmeğe kadar tekrarlama yapılır. Son ilmek düz örülür.

Sıra 2 ve tüm ters yüzler için : 2. Sıra ve ters yüzlerin hepsi ters örülerek bitirilir.

Sıra 3 : Sıraya 2 ilmek düz örülerek başlanır ve şişe ip atılıp 2 düz daha örülür. 1 ilmek kaydırılır, 2 ilmek birlikte düz örülür. Sağdan 1. ilmek pas geçilerek 2. ilmek 1. ilmeğin üzerine kaydırılır. 2 düz örülerek at nalı örgü modeli yapımına devam edilir. Şişe ip atılır ve 1 ilmek düz örülür. Son ilmeğe kadar bu adımlar tekrarlanır. Son kalan ilmek düz örülür.

Sıra 5 : 3 ilmek düz örülür, şişe ip sarılır, 1 düz örülür. 1 ilmek kaydırılır, 2 ilmek birlikte düz örülür. Sağdan 1. ilmek pas geçilerek 2. ilmek 1. ilmeğin üzerine kaydırılır. 1 düz örülür, şişe ip atılır, 2 düz örülür ve sıranın son ilmeğine kadar tekrarlama yapılır. Son ilmek de düz örülür.

Sıra 7 : 7. sıraya 4 düz örülerek başlanır ve şişe ip atılır. 1 ilmek kaydırılır, 2 ilmek birlikte düz örülür. Sağdan 1. ilmek pas geçilerek 2. ilmek 1. ilmeğin üzerine kaydırılır. Şişe örme yönünde ip atılır ve 3 düz örülür. Son ilmeğe kadar tekrarlama yapılarak son ilmek düz örülür.

Bu güzel at nalı örgü modeli anlatımında sonuna geldik. Daha fazla ayrıntıyı yapılış videosunda görebilirsiniz.

Video :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here