Videolarla Ponpon Yapımı

Videolu ponpon yapımı
Videolu ponpon yapımı

Özellikle örgü berelerimizde çok sık kullandığımız ponponların nasıl yapıldığını merak edenler için böyle bir konu açmak istedim. Ponponlar sadece berede mi kullanılıyor. Elbette sadece berelerin üstünü süslemek amaçlı kullanılmayıp, paspas yapımında, bazı bebek yelek ve hırkalarında da süs amaçlı kullanabiliyoruz. Ayrıca yine dekoratif amaçlı da ponpon yapıp süslemelerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Ponponları yapabileceğimiz birçok farklı metot bulunmaktadır. Bunları neler olduğunu aşağıda size sunacağım farklı ponpon yapımı videolarında sunacağım. En çok tercih edilen yöntem de dışarıda bir hobi marketten satın alabileceğiniz hazır olarak satılan bir ponpon yapma aletidir. Ayrıca elimizin altındaki nesneleri kullanarak da ponpon yapabilmekteyiz. Gelin aşağıdaki ponpon yapımı videolarını inceleyerek kaç farklı yapım tekniğinin olduğuna bir bakalım.

ponpon yapımı
ponpon yapımı

Hazır Ponpon Yapma Aleti ile Ponpon Yapımı

En çok kullanılan yöntemlerden biri olduğunu yukarıda belirtmiştim. Çünkü çok kolaylık sağlıyor. Kullanımı da kolay bir alet olduğundan bize zaman tasarrufu da sağlıyor. Bunun haricinde en büyük özelliği de daha düzgün ponpon oluşturmamızı sağlamasıdır. Ponpon yapma aleti ile ponpon yapımı ile ilgili aşağıda 3 farklı eğitim videosu bulacaksınız. Bu sizlere kolay ponpon yapımı ile ilgili bir fikir verecektir.

Ele Sarma Yöntemi İle Ponpon Yapımı

Bir başka ponpon yapma tekniği de elin üzerine ip sarma tekniğidir. İp elin üzerine sarılabildiği gibi üç parmak ya da dört parmak üzerine de sarılabilmektedir. Bunu yapacağınız ponponun büyüklüğüne göre siz belirlemelisiniz. Yine aşağıda sunacağım videolar el yardımı ile ponpon yapımını bizlere detaylı olarak göstermektedir.

Çatal İle Ponpon Yapımı

Diğer bir yöntemde de çatal kullanarak ponpon yapılmıştır. Burada çatal ponpon yapımı için bir araç olarak kullanılmıştır. Siz aynı işi görebilecek farklı nesneler de keşfedebilirsiniz. Bu teknikte ip çatal üzerinde sabitlenerek sarılmaya başlanıp ortası iple bağlanmıştır. Aşağıda paylaştığım videolar da çatalla ponpon yapımı ile ilgili bize bilgiler vermektedir.

Görüldüğü üzere ponpon yapmak için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Belki de yukarıda saydığım tekniklerden başka teknikler de bulunmaktadır. Eğer tüm sıkıntılara girmem ponponumu hazır alırım diyenlerdenseniz tabi hazır ponponlar da satılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı