Video Anlatımlı Üç Okula Dönüş Projesi

Video Anlatımlı Okula Dönüş Projesi
Video Anlatımlı Okula Dönüş Projesi

Okullara yaz tatilinde ara verilse de okul çağında olanlar mutlaka iyisiyle kötüsüyle bir okula geri dönüş yaşamaktadır. Bu konuda okula dönüşte işinize yarayacak üç farklı çalışmayla yine karşınızdayım. Kalemlik, mantar pano ve Galaksi defter yapımı, seveceğinizi umduğum üç farklı okula dönüş projesi diyebilirim.

Sizlere hazırladığım bu üç güzel kendin yap projesiyle okula dönüşte işiniz fazlasıyla kolaylaşacağa benziyor. Bunların yapılışlarını videolu anlatımda sundum daha kolay ve pratik şekilde yapabilmenizi amaçladım. Ama ben yine de anlatımlı olarak da sizlere bu üç harika okula dönüş projelerimin nasıl olduklarını hemen belirtmek istiyorum.

Öncelikle kumaştan kelemlik yapımı hakkında bilgiler vermek isterim. Kumaştan kalemlik yapmak için öncelikle bir fermuar, fermuar uzunluğunda istenen renkte kumaşa ve yapıştırıcıya ihtiyacınız olacaktır. Malzemeler tedarik edilince ilk yapılması gereken ise dikdörtgen kumaşı uçlarından fermuara yapıştırınız. Sonrasında ise tersini çevirip kalan uç kısımları da yapıştırmalısınız. Yapıştırma işleminden sonra yani yapıştırıcı kuruyunca kalemliğiniz hazır olacaktır.

Bu fikri isterseniz size özel bir makyaj kutusu yaparak da değerlendirebilirsiniz. Diğer bir projemiz ise galaksi süslü defterdir. Onu yapmak için siyah kaplı defter, mavi ve kırmızı aynı zamanda beyaz renkli akrilik boya, son olarak da süngere ihtiyacınız olacaktır.

Galaksilerde özel renkler olan mor, pembe, mavi ve beyaz rengi kullanıp son derece güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Boyama yöntemine videodan baktığınızda ne kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz. Kolay boyama için süngere biraz boya alıp pompalama hareketlerini uygulamak kaydıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

En son aşamasında ise küçük yıldızlar için beyaz rengi kullanmalısınız. Son projemiz ise mantar pano yapımıdır. Bardak altlıklarında olduğu gibi sarı akrilik boyayla nihaleyi boyayınız. Sevdiğiniz emojinin şablonunu üzerine çıkartarak boyamayı tamamlayınız. Asmak için ise ip kullanınız. Hepsi bu kadar videoda takıldığınız noktalara rahatlıkla bakabilirsiniz.

video-anlatimli-uc-okula-donus-projesi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı