Ana Sayfa Örgü Videoları Video Anlatımlı Tığ İşi Krokodil

Video Anlatımlı Tığ İşi Krokodil

Tığ İşi Krokodil
Tığ İşi Krokodil

Tığ işleri bütün hanımların ilgisini çeken özel çalışmalardandır. Sizlere bugün ise video anlatımlı olan tığ ışı krokodili anlatacağım. Bu örnek sayesinde aynı zamanda şal, etek, atkı, cüzdan ve krokodil olan eldiven örmeniz mümkündür. Görünümü biraz zor olsa da aslında oldukça basittir.

Tüyo vermek gerekirse, kalın tığ ve yumuşak iple örerseniz daha güzel olacaktır. Aynı zamanda ip olarak angora ip kullanabilirsiniz. Yine orta kalın ip kullanımı bu çalışmayı daha da kolaylaştıracaktır. Bende ilk denediğimde aslında zor gelmişti ama şimdi tığ işi krokodili rahatlıkla örebiliyorum.

Yapılışı: Anlatımlı tığ işi krokodil kolay olsun diye zincir sayısını kısa tutmaya çalıştım. Fakat siz bana aldırış etmeden istediğiniz ebatta zincir çekebilirsiniz rahatlıkla. Hiç örmemiş olanlara tavsiyem ise, zincir sayısını kısa tutmaları olacaktır. Böylece örneği yaparken ilk başta zorlanmadan bitirebilirsiniz.

  1. Tur: 21 zincir çekilerek başlanmalıdır. 6 zincir üzeri 2 tane trabzan yapmalısınız. Sonrasında ise 1 zincir çekerek 3 tane de üzerine 1 trabzan yapalım. Tekrarında ise 1 zincir çekerek 3 zincir üzerine aynı noktadan 2 trabzan yapanız. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriniz.
  2. Tur: 1 zincir çekip dönünüz. Tığımıza ilmek alarak ilk v trabzan için ise 5 adeta trabzan yapınız. Sonrasında ise v nin diğer kısmına da geçip tekrardan 5 tane daha trabzan yapınız.

Tekli olarak trabzan üzerine de sık iğne birleştiriniz. Aynı işlemi sonuna kadar devam ettiriniz.

  1. Tur: 3 zincir çekerek dönüş yapınız. Yanındaki yere ise trabzan yapınız. 1 zincir çekerek bir önceki turda yapıldığı gibi krokodillerin orta kısmına trabzanla batınız. Tekrarında ise 1 zincir çekerek krokodil örneğinin yaprak kısımlarının birleşimi değil de trabzan yapınız. 1 zencir çekerek aynı yere doğru yine bir trabzan yapınız. İşlemi yine sıra sonuna kadar tekrar ediniz.
  2. Tur: Şimdi ise 2. Turdaki yapılan gibi örneği devam ettirelim. İlk v nin içerisine 5 tane daha trabzan yaparak devam ediniz.
  3. Tur: 3. Tur ve 2. Turda yapılanları bu turda da devam ettiriniz.

Bu şekilde devam edince örneğiniz tamamlanmış olacaktır. Ne kadar kolay olduğunu tamamlayınca sizde anlamış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here