Video Anlatımlı Tığ İşi Kabuklu Örgü Modeli

Tığ İsi Kabuklu Örgü
Tığ İsi Kabuklu Örgü

Bu konumda sizlere tığ işi kabuklu örgü modeli yapılışını paylaşacağım. Damla Örgü video kanalından aldığım bu kabuklu örgü örneği ile çok güzel şal, boyunluk, atkı, hırka ve yelek yapabilirsiniz. Örnek çok güzel ve aralıklı bir model olmakla birlikte yaza özel bir örgü modeli diyebilirim.

Sizlere daha öncede bu tip kabuklu örgü örnekleri paylaşmıştım. Bu örnek haricindeki kabuk desenli tığ işi örneklerine sitemden arama yaparak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sizler için seçtiğim küçük deniz kabukları örgü örneğine de bir göz atabilirsiniz.

Kabuklu örgü modelinin yapımında pamuk iplik ve 2,5 numara tığ kullanılmıştır. Bu tığ işi örneğin yapılışı da diğer örneklerde olduğu gibi zincirler, ikili tırabzanlar ile olmaktadır. Belirli sayıda zincir çekip ikili tırabzanlar örerek model şekillendirilmektedir. Aradaki halkalar da yine zincir çekilip, çekilen zincirlerden birinin içine batmak sureti ile oluşturulmaktadır.

Gerçekten kolay diyebileceğimiz bir örüm tekniğine sahip bu kabuklu tığ işi örneğini el işlerine yeni başlayanlarda zorlanmadan yapabilirler. Ayrıca aşağıdaki videolu anlatımı da mevcuttur. Tığ işi örgü videosuna bakıp kolaylıkla yapabileceğinizi düşünüyorum. Siz de bu güzel tığ örgü örneği ile güzel el işleri çıkaracaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı