Video Anlatımlı Teneke Kutudan Mangal Yapmak

teneke kutudan mangal yapımı
teneke kutudan mangal yapımı

Yaz aylarının vazgeçilmezi gidilen yerlerde bir ateş yakıp mangal keyfini anlatmak kesinlikle çok zor. Sizlere bu yazımda ise video anlatımlı teneke kutuyu mangala çevirmek konusunda bilgiler vereceğim. Mangal her yerde öyle kolay bulunan bir şey değil.

Bu nedenle biz de pratik halini nasıl yaparız diye düşündük ve internette araştırdığımız bir videodan yola çıkarak sizlere şahane bir mangal keyfi yaşatacak teneke kutudan mangal yapımını hazırladık. Resimlerde aşamalar belirgin şekilde görünüyor fakat ben yinede video anlatımı da var olan fakat yabancı dilde olan bu harika çalışmayı sizler için Türkçe hale getirmek istedim.

Öncelikle malzemeleri saymak gerekirse çok basit diyebilirim. Teneke bir kutu, makas şeklinde malzemelerimizi ayarlıyoruz. Sonrasında hemen videodaki gibi ilerleyerek kutumuzun üsteki açılacak olan yerini komple almalıyız. Videoda kolay şekilde onu oradan almak için sizde gerekli aleti kullanabilirsiniz. Bir nevi kutu açacağı gibi olan aletle teneke kutunun ağız kısmını komple açtıktan sonra hemen teneke olan kutuyu makas yardımıyla videodaki gibi keserek neredeyse on tane parça oluşturarak papatya gibi açmalıyız.

Her bir parçası adeta papatya çiçeği gibi dışa doğru açılacak olan kutuyu daha sonra ise bildiğiniz bir yatay pervaneye çevirecek gibi videodaki şekilde ilerleyerek ayarlıyoruz. Daha sonra uçlarını yukarı bakacak şekilde de ayarladıktan sonra işlemlere devam ediyoruz. Sonrasında aleminyum folyo kağıdını bu teneke kutumuzun içine güzelce yerleştiriyoruz.

teneke kutudan mangal yapımı
teneke kutudan mangal yapımı

Yerleştirme işlemini tam anlamıyla yapmak için yine vidodaki hali gibi sizde ilerleyebilirsiniz. Gayet kolay olan teneke kutudan mangal yapımında neredeyse sona yakınız demektir. Şimdi yapmanız gereken tek şey ise hazır olan mangalımız için birkaç parça kömür bularak kolayca bir ateş yakmak olacaktır. Bunun içinde teneke kutudan yapılma mangalımıza kömürleri yerleştirip yanıcı maddeyi sürdükten sonra kibriti çakarak ateşi alevlendiriyoruz.

Daha sonra ise közümüz oluşunca telli mangal üstü aletini teneke kutudan olan mangalımızın üzerine yerleştirerek altta yer alan közle beraber arzu ettiğimiz mangal keyfini rahatlıkla yaşmaya hemen başlayabiliriz. Herkese şimdiden kolay gelsin diyorum farklı çalışmalarda görüşmek üzere iyi günler. Umarım bu çalışmamızdaki video anlatımlı teneke kutudan mangalı beğenmişsinizdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı