Video Anlatımlı Popcorn Motif Nasıl Örülür

Popcorn Motif Nasıl Örülür
Popcorn Motif Nasıl Örülür

Bebek battaniyesi, kırlent, yastık ve daha birçok örgünüzde rahatlıkla kullanabileceğiniz popcorn motif yapımından bahsedeceğim. Görüldüğü gibi örgü motifi bir kare motiftir ve birçok projenizde kullanıp güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun haricinde başka kare motif modelleri de arıyorsanız 70 adetten oluşan kare motif galerime de bir bakabilirsiniz.

Damla Hobi kanalına bu güzel kare motif yapımının anlatımını bize sunduğu için teşekkür ederek kullanılan malzemeleri belirteyim. Videoda iki farklı iplik ile iki farklı renkteki popcorn motif örnekleri gösterilmiştir. Pembe olan popcorn motifi kalın ve yumuşak Alize Cotton Gold iplik ile beyaz olan ise Alize Bella iplik ile örülmüştür. Beyaz olan pembeye nazaran biraz daha ince gözükmektedir. Siz dilediğiniz iplikle yapıp sonuçlarını görebilirsiniz. Kullanılan tığ numarası 2,5 mm’dir.

Yazımın en altına yapılış videosunu da paylaşacağım bu güzel popcorn kare motif örneğine halkamızı oluşturarak başlıyoruz. 6 zincir örüp örülen ilk zincirin içine batarak halka oluşturuyoruz. Sonra bu halka içine batarak toplamda 16 ikili tırabzan örerek birinci sırayı tamamlıyoruz. İkinci sırada ikili tırabzanlarla yuvalar oluşturuyoruz. Üçüncü sırada ise her yuvada beşerli ikili tırabzanlar örerek popcorn yapıyoruz. Dördüncü sırada da popcornları örmeye devam ediyoruz. Her dört popcornda köşeleri oluşturmak için 10 zincir çekip köprü yapıyoruz. Popcornları azaltma ile tepede bir kalana kadar örmeye devam ediyoruz. Popcornların çevresini de ikili tırabzanlarla örerek kare popcorn motifi ortaya çıkartıyoruz. Motifi bitirdikten sonra büzüşük görünebilir. Tersten ütülerseniz daha düzgün görünecektir.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı