Video Anlatımlı Mandalindan Mumluk Yapımı

mandalina-kabuklarindan-mum-yapimi

Bu çalışmamızda sizlere basit malzemeler kullanarak mumluk yapmayı öğreteceğiz. Mandalina kabuklarını elde ederek yapacağınız bu çalışmamız gayet basittir. Aynı zamanda güzel bir dekoratif üründe elde edebileceğiniz bu çalışmayı geliştirerek yapmanız süslü haller vermenizde mümkündür.

Çalışmamızda geçen mandalina kabuklarından mumluk yapımı sizin içinde basit bir çalışma olacaktır.  Mandalina kabukları kullanıp kolay şekilde yapılacak bu mumluk evde yer alan çok basit malzemeler yardımıyla daha kolay hale gelecektir. Sizde sevdikleriniz için bu kolay çalışmayla mandalinadan mumluk yapabileceksiniz.

Malzemeler:

  • Bıçak
  • Mandalina veya Portakal
  • Çakmak
  • Zeytin yağı

Öncelikle malzemeleri hazır edince hemen bıçak yardımıyla mandalinayı ikiye bölüyoruz. Bu işlemi videodaki gibi dikkatlice ve yavaşça yapmak iyi olacaktır. Burada amaç mandalina kabuğunu ikiye bölüp parçalanmasını sağlayarak iki parça elde etmek olacaktır.

Sonrasında bir tanesinin üst kısmında küçük bir daire kesiyoruz. Sonrasında daire kesilmemiş olan diğer parçaya zeytinyağını çay kaşığı ile döküyoruz. Devamında ise çakmak yardımıyla zeytin yağı koyulan parçayı yakıyoruz.

İçinde küçük bir alev oluşuyor ve mum gibi yanmaya devam ediyor. Biz yine onu yakmaya devam ederken biraz daha çakmakla yakıp yine küçük bir alev elde ediyoruz. En sonunda ise o küçük alevin üzerine diğer yarımı yani üst kısmında daire kestiğimiz mandalina kabuğunu kapatarak bir mum elde etmiş oluyoruz. İşlemi videolu anlatımlı mumluk çalımamızla sizde rahatçayapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yumurta Kutusundan Helikopter Yapımı başlıklı makalemizde evde oyuncak helikopter yapmak, geri dönüşüm ve oyuncak helikopter hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir