Video Anlatımlı Kot Paçasından Çanta Yapmak

Kot Paçasından Çanta
Kot Paçasından Çanta

Video Anlatımlı Kot Paçasından Çanta Yapmak

Merhaba bu yazımda sizlere çoğu bayanın pratik halde yapabileceği sadece beş dakika gibi kısa bir sürede elde edebileceği basit bir çanta yapımından söz edeceğim. Kot paçasını hiç farklı değerlendirmiş miydiniz?

Kot paçasından çanta yapmak kesinlikle biraz farklı duruyor olabilir ama yapınca, çalışma bitince kesinlikle güzel bir çalışmanın eserini keşfetmiş olacaksınız. Herkesin hiç kullanmadığı bir kottan paça keserek kolayca sizde bu güzel çantayı yapabilirsiniz. Video anlatımlı kot paçasından çanta çok seveceğinizi umuyorum. Kolay kendin yap projelerimden olan bu kot paçasından çantayı sizin de denemenizi tavsiye ederim.

Malzemeler:

  • Eski bir kemer (kullanmadığınız bir pantolonla verilen o ince kemerlerden)
  • Makas
  • İplik ve iğne
  • Terzi silgisi

Yapılışı:

Öncelikle bir kotun bir paçasından bir kesiti terzi silgisiyle işaretleyerek kesim işlemini yapıyoruz. Düzgün şekilde kot paçasını çantanın boyutuna göre videoda izlediğiniz şekilde keserek işlemin devamını getirmeliyiz.

Daha sonra paçanın en alt kı smını iğne ve iplik yardımıyla güzelce dışını çevirip dikiyoruz. Videodan yine nasıl dikildiğini rahatça takip edebilirsiniz. Sonra tersini çevirince dikilen kısım içten olduğundan belli olmayacaktır. Sonra ise ikiye katlıyoruz ve videoda işaret edilen kısma silgiyle işaretleme yaparak videoda belirtildiği gibi bir kesik yapıp içinden bir düğüm atmak için kot parçası oluşturmalısınız.

Videodan ilerleyerek yine o kot parçasını bir düğüm attıktan sonra malzemeler arasında yer alan kemeri videoda gösterildiği şekilde o kesik yerden geçirerek çantayı da yine izlediğiniz şekilde sararak kemeri bağlıyoruz. İşte sizlere kullanışlı bir kot paçası çantası diyebilirim.

video-anlatimli-kot-pacasindan-canta-yapmak (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı