Video Anlatımlı Geometrik Teraryum Yapılışı

Geometrik Teraryum
Geometrik Teraryum

Selamlar; dekorasyon fikirlerine bir yenisini daha ekiyoruz sevgili bayanlar. Dekorasyon konusunun ayrılmaz parçaları haline gelmiş olan teraryumlar, kesinlikle yapılması gerekli dekor ürünleri arasında durmaktadır. Teraryumlar, farklı bir tarzları da olsa, çoğu insanın beğeniyle yapıp evinin bir köşesine koyabilecekleri harika dekorasyon parçalarıdırlar. Geometrik şekilde olanları kesinlikle fazlasıyla tutulmaktadır. İnternette bunu konu olarak araştırdığınızda genelde nasıl kurulacağı konusunda bilgi veriyor. Oysa biz bugünkü yazımızda teraryumları evde nasıl kendi başınıza yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Evde teraryum yapması kesinlikle kolay ve eğlenceli gelecektir.

Geometrik Teraryum Nasıl Yapılır

Geometrik Teraryum Malzemeleri

Sıcak silikon, asetat, pipet, cetvel, marker ve makas gerekli malzemelerimiz arasında olacaktır. Öncelikle araştırmalarımız sonucu, projeyi sunsak mı sunmasak mı diye açıkçası ufak tefek tereddütlerimiz olmadı değil! Bunun nedeni ise teraryum şıklığını acaba plastik türdeki malzemeyle verebilir miyiz diye, düşünüp duruyorduk. Fakat yapıp deneyince, sonuç da mükemmel çıkınca hemen paylaşmaya karar verdik. Sayılan malzemeleri ve gerekli olanları beş lira gibi az bir paraya mal etmesi, malzemelerinin kolaylığını da ortaya çıkarmış oldu. Bu aynı zamanda farklı boylarda teraryumlar yapmak istendiğinde de, yine ekonomik bir fiyata mal edebileceksiniz anlamına gelmektedir.

Video Anlatımlı Teraryum

Geometrik Teraryum Yapılış Aşamaları

İlk önce asetatı kırtasiyeden alabildiğimizi yani tedarik edebildiğimizi belirtmek isterim. Ben kırtasiyeden tanesini yedi lira gibi bir fiyata aldım. Benim için aslında epey büyük bir parça oldu. Fakat farklı projelerde de işime yarar diye o tutarda almak istedim. Neyse, kırtasiyede a4 boyutundaki asetat ise elli kuruş gibi bir fiyattaydı diyebilirim. Devam ettiğimizde asetatta kenar kısımları 20 santim, yükseklik kısımları ise 17 santim olan bir üçgen çizerek kesiyoruz. Bu üçgenden toplamda dört adeta kullanacağız. Üçgenlerin birinin tek köşesini kesip, bu kısmı teraryum ağzı haline getireceğiz.

Daha sonra ise zor adımlardan biri olan, silikonla yapıştırmaya geçeceğiz. İşte o noktada malzemenin kalitesi de ön plana çıkmış olacaktır. Çünkü iyi yapıştıran bir silikonla bu işlemi hızlıca tamamlayabilirsiniz. Sonrasında üçgenlerden biri taban kısmını, diğer parça da kenar kısmı olacaktır. Sonra parçaları bir birine yapıştırıp devam ediniz. Bunun sonrasında silikonu sürüp, parçalar yapışana kadar elinizle tutunuz. Kötü görünmesin ve sağlam olsun diye bu adım şart olacaktır. Devamında sıra geldi kenarı kapatmaya. Genişçe olan pipetleri ikiye keserek, bakır rengindeki spreyle boyayınız. Boyadıktan sonra kurumaya bırakınız. Kuruduktan sonra kenar kısımlara pipetleri yapıştırıp, fazla olan kısımları da kesiniz.,

Video Anlatım Linki:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı