Verev Hırka Nasıl Örülür?

Verev Hırka Nasıl Örülür
Verev Hırka Nasıl Örülür

Örgü sevenlerin oldukça merak ettiği çalışmaları sizinle paylaşmaya devam ediyorum. Bu seferki çalışmada verev hırka yapımı anlatılmıştır. Örgü Tasarım kanalının bir çalışması olan bu hırkanın yapılışı ile ilgili video yazının en sonunda paylaşılmıştır. Fazla dikiş gerektirmeyen, hemen hemen bütün örülen, çapraz bir teknikle örülen bir örgü hırka modeli sizleri bekliyor.

Örnek verev hırka modelinin yapımında 25% yünlü, 75% akrilik 700 gramlık bir ip ile 8 numara şiş kullanılmıştır. Videoda anlatılan model 36-38 beden için örülmüştür. En iyi taraflarından biri iki taraflı kullanıma olanak sağlamasıdır.

verev hırka yapımı
verev hırka yapımı

Verev Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Hırkanın kurulumuna sadece 3 ilmek atılarak arka köşenin yapımı ile başlanmıştır. Düz haroşa olarak örülmüştür. Artırmalar dolayarak çapraz batarak deliksiz yapılmıştır. Verev hırka örneğinde artırmalar ön yüzde ilk ve son ilmekten önce, ilmekten sonra şeklinde yapılmıştır. 35 ilmeğe ulaşana kadar artırmalara devam edilmiştir. Daha geniş ya da daha dar isteyenler ilmek sayısını ilmek sayısını artırmalı ya da azaltmalılar.

Genişlik için yeteri sayıya ulaşınca artık kesme işlemine geçilmiştir. Kesme yine aynı noktalarda artırmalar yapılmaya da devam edilmiştir. Bu işlem yakaya gelene kadar devam edilmekte ve yaka kısmı da kesilmektedir. Ardından ilk kol için artırmalara geçilmiştir. Sonunda yine yaka kesimi yapılarak ön taraf da örülmüştür.

Aynı parçadan bir tane daha örülerek iki parça birbirine dikilerek verev hırka yapımı tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/IFEnkBqNc9o

Anlatımlı Verev Hırka Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı