Van Dyck Kahvesi Saçlarla Modayı Yakala

Saç modelleri ve saç renkleri kadınların çoğunlukla değişikliğe gittiği önemli aksesuarlarından bir tanesidir. Her sıkıldığında saçıyla oynamayı adet edinmiş kadınlar kadar, saçını yıllarca aynı model ve renkte tutmayı seçmiş kadınlar da vardır. Boya firmaları değişimi seven kadınları hedef olan yepyeni boya renkleri yaratarak, kadınların cazibesini arttırmayı hedeflerken modaya yeni bir yön de vermektedirler. Resimde kullanılan birçoğunu resimle özel olarak ilgilenenlerin haricinde kimsenin bilmediği renkleri keşfe çıkan boya firmaları yeni bir renk olan Van Dyck kahvesiyle bizi tanıştırdılar.

Kahverengi kahverengidir deyip geçmeyin literatüre rengi bulan ressam Anthony Van Dick’in adıyla geçen bu değişik kahve tonu, döneminde öğütülmüş kömür tozu ve yağın karışımından elde ediliyordu. Van Dick tarafından resimlerinde sıkça kullanılan bu kahve tonu Van Dick’in öğrencisi olduğu Rubens tarafından da sıkça kullanılan bir tondur. Bu renkle resimlerde genel mana da freskler boyanmaktaydı.

Flaman bir ressam olan Van Dick portreleriyle bilinmektedir. Uzun süre saray ressamlığı yapan ressamın bulduğu bu kahverengi ton resimde kendi ismiyle anılmaktadır. Firmalar tarafından boya olarak kadınların kullanımına sunulan bu renk, yeni ve bilinmez oluşuyla dikkat çekerken yılın moda renklerinden birisi olmaktadır. Genel mana da küllü kahverengi olarak tanımlanabilecek bu renk kadınlar tarafından sıkça tercih edilen renkler arasındadır. Kadınlarında bir sanat eseri olduğu düşünüldüğünde resimde kullanılan bu renklerin boya markaları tarafından kullanılmaya başlanması yadırganamaz. Pek çok ünlünün de boyalarında tercih ettiği Van Dick kahvesi bundan sonra asını sıkça duyacağımız renklerden birisi olacak gibi görünüyor. Doğal ve sade olmayı amaç edinmiş kadınlar, hali hazırda kullandıkları kahverengi tondan sıkıldıysalar tren bir renk olan Van Dick kahvesini alternatif olarak deneyebilirler.

Van Dyck Kahvesi Saçlar

Van Dyck Kahvesi Saç Rengi

Van Dyck Kahvesi Saç Renkleri

Bir önceki yazımız olan Son Moda Pixie Saç Modeli başlıklı makalemizde Erkek saç modeli, Pixie saç modelleri ve Pixie saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir