V Yaprak Üstü Çiçek Motifli Havlu Kenarı Modeli

V Yaprak Üstü Çiçek Motifli Havlu Kenarı Modeli
V Yaprak Üstü Çiçek Motifli Havlu Kenarı Modeli

Sonradan motif eklemeli V yaprak motifi üzerine çiçek motifli havlu kenarı örneğine bayılacaksınız. Çeyizlik olarak da değerlendirebileceğiniz anlatımlı tığ işi mutfak havlu kenarı modeli iki aşamadan oluşmuştur. İlk aşamada ortası inci boncuklu çiçek motifleri yapılmıştır. İkinci aşamada ise havlu kenarı üzerine farklı bir çimen oyası ile V şeklindeki yapraklar çalışılmıştır. Yapraklar çalışılırken de çiçek motifleri eklenmiştir.

Yeşil, açık pembe, koyu pembe renkleri ile çalışılmış bir havlu kenarı modelidir. Ayrıca çiçek motiflerinde inci boncuklar kullanılmıştır. Daha fazla model arayışı içerisindeyseniz bu model haricinde 2018 yılı yeni havlu kenarı modelleri yazımızdaki örnekleri de inceleyebilirsiniz.

V Yaprak Üstü Çiçek Motifli Havlu Kenarı Örneği
V Yaprak Üstü Çiçek Motifli Havlu Kenarı Örneği

Tığ İşi V Yaprak Üstü Çiçek Motifli Havlu Kenarı Modeli Yapılışı

Bu yeni çeyizlik havlu kenarı örneği kolay bir yapılışa sahiptir. Çiçek motifleri her iki havlu kenarı için yetecek sayıda hazırlanmalıdır. Çiçekler 6 yapraklıdır. Yapraklar tırabzanlar ile oluşturulmuştur. Sonra ortasına koyu pembe ile tomurcuk çalışılmış ve inci boncuk eklenerek bitirilmiştir.

Sonra havlu kenarı üzerine tığ batısı yapılmış ve verilecek arayı belirleyecek çimen motifleri çalışılmıştır. Çimen için tırabzan ve zincir teknikleri ile güzel bir ara motifi çalışıldıktan sonra çiçek motiflerinin ekleneceği yapraklar yapılmıştır. Yapraklar beşer yuvalı tırabzan ve zincirle bir V şeklinde işlenmiştir. V’nin ilk kanadı bitirildikten sonra diğerine geçmeden öncede ortası inci boncuklu çiçek motifleri eklenmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/nR2xAoYlSZ8 (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı