V Modeli Kolay Bere Yapılışı

V Modeli Kolay Bere
V Modeli Kolay Bere

Çok kolay ve pratik bir şekilde bere örmek ister misiniz? O zaman bu V model bere örneğine bayılacaksınız. Çünkü hem örmesi çok basit, hem zaman almıyor, hem de bittiğinde gayet de şık duruyor.

Sizlere sunacağımız anlatımla ve aşağıda paylaşacağımız videosu ile çok kolay bir şekilde bu pratik bere modelini yapabileceksiniz. Bu bereyi örebilmeniz için 3 farklı renkte ip ile 5,5 numara tığ kullanmanız gerekiyor. Tabi kullanacağınız renkleri kendiniz de belirleyebilirsiniz. İğne ve makas da diğer yardımcı malzemeleriniz olacak.

Tığ İşi V Modelli Pratik Bere Anlatımı

Berenin yapımına aşağıdan lastik kısmının yapımı ile başlanıyor. Bunun içinde ilk önce örülecek kişinin kafa ölçüsünde zincir çekilmesi gerekiyor. Sonra bu zincirler üzerine yarım tırabzanlarla bir sıra gidiliyor. Sonraki sıralarda ise lastik, tırabzanların arka ilmeklerine batarak ilerliyor. İstenilen genişliğe kadar lastik örüldükten sonra da iki ucu birleştiriliyor.

V Modeli Pratik Bere
V Modeli Pratik Bere

Lastik aşaması tamamlandıktan sonra V modellerin çalışılmasına geçiliyor ve berenin geri kalan kısmı yukarı doğru örülmeye başlanıyor. Aynı yere arada 1 zincir çekilerek yapılan iki adet tırabzanla V örnekleri çalışılıyor ve berenin model kısmı tepeye kadar örülüyor.

Bere 25 cm bu şekilde örülüyor ve ardından tepesinin toplanmasına geçiliyor. Bir örgü iğnesi ve berenin kendi yünü ile tepe kısmı toplanıp dikiliyor. Son olarak da tepesine 1 ponpon eklenerek kolay V bere modeli giyilecek kıvama getiriliyor.

Kaynak: https://youtu.be/fA_r7jJzwag (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı