Ana Sayfa Örgü Videoları Üzümlü Yıldız Lif Yapımı

Üzümlü Yıldız Lif Yapımı

Üzümlü Yıldız Lif Modeli
Üzümlü Yıldız Lif Modeli

Meyve figürlü lif modelleri göze çok hoş gelen bir görüntü sergilemektedirler. Birçok meyve lif modelleri içerisinde kendine yer bulmuştur. Bunlardan biri de üzümlerdir. İşte ben de sizlere yeni bir üzümlü lif modeli buldum ve hemen paylaşmak istedim.

Üzümlü kolay lif yapımı videolu anlatımına sahip yeni lif modelidir. Dilimler halinde örülüp üzüm motifleri bu dilimler üzerine işlenmiştir. Yapımında Ören Bayan Kristal lif ipi ile 7 numara 1,3 mm tığ kullanılmıştır. Sonuçta ortaya çok şirin ve çok güzel bir lif örneği çıkmıştır.

Üzümlü Kolay Lif Yapımı

İlk önce beyaz iple yıldız lif modeli oluşturulmuştur. Bunun için üçlü fıstık kombinasyonları ile dönerek dilimli bir yıldız lif örneği elde edilmiştir. Her dilimde ortasına kadar üçlü fıstıklarda artırma ve sonrasında da azaltmaya gidilmiştir. Bilindiği üzer yıldız lif 6 tane fıstığın bir yuvarlak bir biçimde birleşmesinden oluşmaktadır.

Üzümlü Yıldız Lif Yapımı
Üzümlü Yıldız Lif Yapımı

Sonra mor renkte lif ipine geçilerek üzüm taneleri tek tek dilimlerin ortasından itibaren işlenmiştir. Her üzüm tanesi iki altılı fıstığın üst üste kapatılması ile oluşturulmuştur. Aşağıya doğru en altta bir üzüm tanesi kalacak şekilde taneler azaltarak örülmüştür.

Üzüm tanelerinin yaprakları yeşil renkte lif ipi ile örülmüştür. Üzüm tanelerinin üzerine iki tane tırabzanlarla yaprak yapılmıştır. İlk sağdaki yaprak, sonrasında salkım sapı ve en sonunda ise soldaki yaprak örülerek tamamlanmıştır.

Son olarak lifin orta süsü ve yıldız lifin kenarları işlenerek üzümlü lif modeli anlatımı sonlandırılmıştır.

Anlatımlı Üzümlü Kolay Lif Videosu

Eğer siz de bu tarz meyve figürlü bir kolay lif örneği yapmak istiyorsanız videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Farklı renk ve tonlarda da bu güzel lifi örüp hemen kullanabilir ya da çeyizlik olarak hazırlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/yX4ZKoqE3Ig

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here