Oya Dantel Videoları

Üzümlü Yalancı İğne Oyası Yapımı

Üzümlü Yalancı İğne Oyası
Üzümlü Yalancı İğne Oyası

Yine bir iğne oyasını tığ oyasına çevirme işleminin gerçekleştirildiği yalancı iğne üzüm oyasının yapılışını öğreneceğiz.

Aslında bu oya bir iğne oyasıdır. İğne oyası bilmeyen ancak modellerini yapmak isteyenler için tığ oyasına çevrilen bu örneğin yapımı oldukça ilginizi çekecektir. Farklı oya örnekleri arayanlar için bu tür iğne oyasından tığ oyasına çevrilen oyalar büyük bir kaynak olacaktır.

Yalancı İğne Üzüm Oyası Yapımı

Üzüm motifli yalancı iğne oyası 2 sıradan ibarettir. İlk sırada iki motif arasını belirlemek için pimpirikler ve bir de üzümlerin yaprakları yapılmıştır. İkinci sırada ise yapraklar üzerine üzüm motifleri eklenmiştir.

Yalancı İğne Üzüm Oyası
Yalancı İğne Üzüm Oyası

İlk sırada iki motif arası için 8 adet pimpirik yapılmıştır. Sonrasında da tırabzanla işlenen 4 yapraktan oluşan üzüm yaprakları çalışılmıştır. Üzüm yapraklarının yapılabilmesi için öncesinde 8 zincirli bir yuva oluşturulmuştur.

İkinci sırada ilk sırada yapılmış olan üzüm yapraklarının her birine üzüm oyaları işlenmiştir. Üzümlerin işlenmesine oyanın ters yüzünden başlanmıştır. 3 sıradan oluşmuştur ve ip koparmadan dönerek yapılmıştır. İlk olarak 4 yaprağın aralarına 10 zincirli yuvalar yapılmış ve içleri de 2 zincir çekip kapatılarak doldurulmuştur. Sonrasında yukarı doğru eksiltme yapılarak aynı yuva ve doldurma işlemleri uygulanmıştır.

Anlatımlı Yalancı İğne Üzüm Oyası Videosu

Eğer sizde yeni oya modelleri arayışı içerisinde iseniz kesinlikle bu iğne oyasından tığ oyasına çevrilen üzüm oyasını kaçırmamalısınız. Ayrıntılı yapılışının anlatıldığı videosunu aşağıda paylaşıyorum. Siz de bu oyayı işleyerek özellikle çeyizlik yazma kenarlarınızda değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/AeOvyjxg_Lk (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı