Unutkanlığı Gideren Besinler

Sağlık elbette her şeyin başıdır. Fakat bazen yaş da önemli olmamakla beraber genç yaşta bile olsanız bazen unutkanlığın sizinde kapınızı çaldığını fark edersiniz. Mesela arabayı kilitlemiş miydim, evin kapısını kapattı mı acaba gibi soruları hangimiz kendimize sormuyoruz ki? Aslında işin başı o soruları sorma nedenimiz diyebiliriz.

Bazı sebzeleri daha fazla ya da uygun şekilde yemek ya da birkaç günde bir yemek unutkanlıklarınıza çözüm olabilir. Bu konuda sizlere unutkanlığı gideren yiyecekler hakkında bilgiler vermek isterim. Unutkanlık sorunlarıyla karı karşıya geldiğinizde önereceğimiz bazı besinleri yemek unutkanlığınıza çözüm olabilir.

Öncelikle balık yemeye özen göstermelisiniz. Omega üç yağ asitleri konusunda zengin olan balık, Alzheimer riskini de azaltmaktadır. Unutkanlığı önlemek konusunda haftada en az iki gün mutlaka balık yemeye özen göstermek gereklidir. Yine ceviz yemek de omega3 asitleri açısından zengin bir besin yemek anlamına gelecektir.

Güçlü bir hafızaya sahip olmak konusunda mutlaka günde üç tane ceviz tüketilmelidir. İyi ve sağlam bir hafızaya sahip olmak isterseniz üzüm de sizin için kesinlikle harika besinler arasında gelecektir. Zihni kuvvetlendiren besinler arasında olan üzüm, unutkanlığı yenmenizi sağlayacak besinlerdenimdir.

Her gün mutlaka bir avuç kadar üzüm zihninize iyi gelecektir. Ahududu besini de zihindeki yorgunlukları giderici özel güçleri bünyesinde barındırmaktadır. Zihninize aynı zamanda zindelik veren ahududu, tam anlamıyla zihni güçlendirici besinlerin başında gelmektedir. Bitter çikolata, kereviz ve ciğer gibi daha birçok besin maddesi de zihne iyi gelen yiyecekler arasında geliyor. Son olarak karanfil çayı da çay şeklinde demlenerek içildiğinde zihne iyi gelmektedir.

unutkanligi-gideren-besinler

Bir önceki yazımız olan Yağlı Ciltlere Özel Beşli başlıklı makalemizde bakım ve maske, ciltteki sivilcelerle savaşma ve hasarlı hücre tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir