Uğur Böceği Modeli Uç Danteli Yapımı

Uğur Böceği Modeli Uç Danteli Yapımı
Uğur Böceği Modeli Uç Danteli Yapımı

Havlu kenarı, bohça kenarı, pike vb. çalışmalarınızda kullanabileceğiniz uğur böceği motifli bir uç dantel çalışmasını aktaracağım. Videolu anlatımı da bulunan ve uzunca bir yapılışa sahip bu dantel örneği ile aktaracağım bilgileri özet geçeceğim.

Uğur böceği uç danteli modelinde 50 numara Leylak marka polyester ip ve 22 numara tığ kullanılmıştır.

Uğur Böceği Uç Danteli Yapımı
Uğur Böceği Uç Danteli Yapımı

Kenar danteli yapımına yandan kenar genişliğince zincir çekilerek başlanmıştır. Bu dantel örneğinde diğer dantellerde olduğu gibi ağırlıklı olarak kutucuklar yer almaktadır. Küçük kutucuklar 3 zincir çekerek üç defada çıkarak oluşturulmuştur. Bunun haricinde danteli ekleme yerine yakın “K” lerden oluşan bir sıra yapılmıştır. Uğur böceğinin olduğu kısımlara gelindiğin de ise tırabzanlara başvurulmuştur. Yine uğur böceği uç dantelinin V şeklindeki uç kısımlarında 3 zincir içine 3 tırabzandan oluşan bir bordür yapılmıştır.

Tüm sıraları aşağıda sunduğum videosunu izlemek sureti ile yaptığınızda ortaya aynı videodaki gibi bir kenar danteli çıkaracağınıza eminim.

Uğur Böceği Uç Danteli Yapımı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı