Üçgen Şeklinde Sonsuzluk İğne Oyası Nasıl Örülür?

Üçgen Şeklinde Sonsuzluk İğne Oyası Yapımı
Üçgen Şeklinde Sonsuzluk İğne Oyası Yapımı

Daha önceden tığ ile yapılan yalancı modelini paylaştığım sonsuzluk oyasının şimdi de iğne ile yapılanını paylaşıyorum. Bu iğne oyası da yalancısında olduğu gibi örülmüş. Tek farkı tığ yerine iğne kullanılması. Aslında sonsuzluk oyasının aslı da iğne olan yapılanıdır. Bu da diğer tığ ile örülen gibi gerçekten çok güzel olmuş.

Tığla örülen yalancı sonsuzluk oyasının yapımına sitemden ulaşabilir ve nasıl örüldüğü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üçgen sonsuzluk iğne oya örneği yapımına parmağımıza ip dolayıp halka oluşturma ile başlanıyor. Sonra diğer renkteki ip iğneye geçirilip halka içine sabitlenip 12 adet sık iğne örülüyor. İpi koparmadan halkanın simetriğine de 12 sık iğne işlenir. Sonrasında halkanın ortasına ipimizi dolayıp düğüm atıp sıkılaştırıyoruz.

Halkanın ortasındaki düğüm kısmına 4 adet pırpır yapıyoruz. En baştaki pırpırın içine ipimizi sabitleyip köprü oluşturuyoruz. Aynı köprü üzerine çok büyük olmayacak şekilde pırpır yapıyoruz. Alttaki diğer pırpırların tepesine de zürafalar örüyoruz. Diğer uca öreceğimiz pırpırımızı motifi diğer tarafa döndürerek işliyoruz. Başlara sonlara pırpır ortalara da zürafa örerek tepede tek zürafa kalana kadar yukarı doğru aynı şekilde çıkıyoruz. Tek kalan zürafanın üzerine de pırpır yapıyoruz. Pırpır üzerine bir pırpır daha örerek sonsuzluk iğne motifinin tam bir üçgen şeklini almasını sağlıyoruz.

Yazmamızın tığ batısını ve ara motiflerini de ördükten sonra üçgen sonsuzluk iğne oya modelini tığ batısına ekliyoruz. Altta yapım videosunu paylaştım. Videoya izleyerek daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı