Üçgen Raf Yapımı

üçgen raf kendin yap
üçgen raf kendin yap

Harika ve kullanışlı bir şekilde duvarınızda kullanabileceğiniz üçgen raf yapımını anlatacağız. Özellikle minik biblolarınız için oldukça başarılı bir alan olacak bu raflar sayesinde odanıza farklı bir hava da katacaksınız. Bu şekilde boş duvarlarınız daha neşeli ve aktif bir hal alacaktır.

Bizler bu iş için meşe ağıcını seçtik. Çünkü mobilyamıza daha uygun olacak. Ancak siz daha farklı bir ağaç tonu seçebilirsiniz. İsterseniz hemen bu harika dekorasyon parçalarını birlikte yapmaya başlayalım.

Pratik ve Kullanışlı Bir Üçgen Raf Yapalım

GEREKLİ MALZEMELER

üçgen raf yapalım
üçgen raf yapımı

Bir üçgen için bize 2 x 2 kalınlıkta ve 18 cm uzunluğunda 3 çıta gerekiyor. Eğer daha fazla çerçeve yapmak isterseniz her bir çerçeve için 3 er adet daha çıta bulundurmalısınız. Bu çerçeveleri kendiniz uçlarında eğim bırakacak şekilde kesebileceğiniz gibi, hazır marangozdan ya da yapı malzemelerinden de kestirerek alabilirsiniz.

  • 1 adet çekiç
  • Bir miktar marangoz tutkalı
  • 5-10 adet çita çivisi
  • Bir parça bez
  • Zımpara kağıdı

ÜÇGEN ÇERÇEVE YAPILIŞI

Çıtalarınızı 3 eşit parça şeklinde yanınıza alın. Uçlarının aynı açı ile eğimli kesildiğine dikkat ediniz. Yoksa ayarsız bir çerçeveniz olur. Dediğimiz gibi bunları yapı marketlerinden ya da marangozlardan uygun şekilde zevkinize göre bir renkte alabilmeniz mümkün.

Eğer tahtaları kendiniz kesecekseniz; gönye ile 30 derecelik açılar ile ölçüm yaparak kurşun kalem ile işaretleyiniz.

raf hobi

Ve şimdi birleştireceğiz. Öncelikle ilk kenardan başlayalım. İşlem aşamalarını resimlerde ki gibi sıra ile yapabiliriz. Bu sizin daha çabuk ve hızlı şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.

üçgen raf yapalım

İşaretleme ve kesim işlerimizi bu şekilde hallediyorsunuz.

en güzel üçgen raflar

Çivinizi önce hafif çakarsanız sonrasında montajınız daha kolay olacaktır. Bu şekilde ucu tam olarak arkaya çıkmayacak şekilde çiviyi çakıyoruz.

üçgen raflar

Ardından tahtaların ek yerlerine gelecek şekilde bolca tutkalınızı sürün. Bu şekilde iki parçayı sağlam ve dayanıklı olarak birbirine yapıştırıp daha sonra çakacağız.

üçgen raf nasıl yapılır

Tutkalı sürdükten sonra karşılıklı iki ucu birleştirerek hemen çiviler ile sağlamlaştıralım. Bunun için iki çivi yeterlidir.

üçgen raf çeşitleri

Artan ve dışarıya çıkan tutkalınızı kulak çubuğu yardımı ile temizlerseniz daha temiz bir görünüm sağlarsınız.

en güzel üçgen raflar

Son olarak zımparanız ile kalan son çapakları da temizleyerek işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz.

Ve işte harika duvar çerçeveleriniz hazır!

üçgen rafınız hazır
üçgen rafım
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı