Üç Renk Oya Yapımı

üç renk oya yapımı
üç renk oya yapımı

Özel ve farklı oyların yapımlarını da aktardığımız sitemizde bu sefer sizlere çok şık ve özel bir örneği aktaracağız. Yapımı da oldukça kolay olan üç renk oya yapımı resimli anlatımlar ve detayları ile sitemizde bulacaksınız. Bu şekilde her adımda destek alarak işlemlerinizi sırası ile yapabilirsiniz. Bu tip oyalar, özellikle yemeni ve yazmalar da çok güzel sonuç verir. En özel ve etkili sonuçları alacağını bu ve diğer modellerimizi kesinlikle denemenizi öneririz.

Bu harika model için bize 3 renk naylon ip gerekiyor. Ayrıca 21 numara tığ ile işleme başlayacağız. 5 zincir çek bat, 5 zincir çek bat, şeklinde kenar kıvırmasını yapın. Kolay bir üç renk oya yapımı olduğu için kesinlikle tıp işi bilen herkes bu oyayı yapabilir. Kıvırma işleminden sonra ikinci sıraya sık iğne başlayın. 2 zincir çekin, örneğin ortasına batarak bir tırabzan yapın. 2 zincir çekin ve ikinci tırabzana batın.  3 zincir çekin ve dördüncü tırabzana batın. 2 zincir çekin beşinci tırabzana batın. 5 zincir çekin ve yandaki modele geçin. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayın.

Şimdi renklendirme aşamasına geçiyoruz. Alt sıra kıvırma, üst sıra göce ve son olarak çiçeklerin renkli kısmını oluşturacağız. Bu şekilde üç renk oya yapımı da bitmiş olacak. Üçüncü sırada sık iğne yapın 4 zincir çekin, resimde de göreceğiniz gibi tırabzanların aralarına batabilirsiniz. Bu şekilde modeliniz daha şık olacak. Renkli iplikler ile yaptığınızda da modeliniz tamamen bitiyor. Renk seçiminde yazmanın içinde ki azınlıklı renkleri kullanmanız çok daha iyi sonucu almanızı sağlayacaktır. Bu şekilde etkili sonuçları alabilmek adına zemini yeşil yapabilir, üzerine yazmada ki çiçeklerin renklerini kullanabilirsiniz.

üç renk oya yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı