Üç Boyutlu Tığ İşi Uygulamaları

üç boyutlu tığ işi patern
üç boyutlu tığ işi patern

Muhteşem ve özel el örgü işleri, teknolojik görüntüleri ile de dikkatleri çekiyor. Hepimizin aklını başından alacak olan inanılmaz parçaları görmemiz mümkün. Son dönemde hayatımıza giren 3D tasarımlar, farklı sonuçları almamız sağlıyorlar. Bizde sizler için üç boyutlu motif yapımını paylaşmak istedik. Bu şekilde, farklı görünüme sahip harika örtüler, paspaslar ve şallar elde edebilirsiniz. Motiflerimizin şablonlarını ve resimli anlatımlarını hemen paylaşmaya başlayalım.

A model için 2 renk ipe ihtiyacınız olacak.

üç boyutlu tığ işi

Görüldüğü şekilde işlemi yapmaya başlayalım. 5 zincir çekin. Birleştirin halka yapın. 3 zincir çekerek üst 1. Sıraya başlayın.

Çektiğiniz zincirlerin yanına 2 tane ikili tırabzan, 3 zincir, 3 tane ikili tırabzan örün.

3. sırada 3 zincir yapın yanına 3 ikili tırabzan. 3 zincir. Burada aynı yere 3 tırabzan 3 zincir, 3 tırabzan 3 zincir yapın. Sonra 3 tırabzan yaparak sıra sonuna gelin. Şemadan da işlemi takip edebilirsiniz. Bu şekilde üç boyutlu motif aşamamız ilerliyor.

4. sıramız bittiğinde ren değişiyoruz. Aynı şekilde 8 sıra bitene kadar ikinci renk ile bitiriyoruz.

Aşağıda ki resimde bu motiflerin nasıl eklendiğini göreceksiniz.

Şimdi geçelim işlemin B şablonuna

üç boyutlu tığ işi modeli

Bu kez başladığınız yer altta kalacak şekilde 2 kenara yeşil renkte görülen alanı örüyorsunuz. Bu şekilde başlangıçta ki koyu alan en ortada kalıyor. Bir sonra ki aşamada ise pembe olan kısma iki karna aynı işlemi yapacaksınız. Bu şekilde üç boyutlu motif tamamen bitiyor. Bu basit işlem paket taşı ancak, farklı şekillerde yapıldığı ve birleştirildiği için oldukça hoş kübik bir tasarım elde ediyorsunuz. Şimdi bunun eklenme şekillerine bakalım.

üç boyutlu tığ işi patern

Motifimizin bitmiş şekli bu. Bu motifi iki şekilde birleştirebilirsiniz. Birinde koyu olan kısımlar dışa gelebilir. Sonrasında ortada farklı bir görünüm oluşur.

İkinci tarz ise kesinlikle 3D bir model şeklinde gözüküyor.

üç boyutlu tığ işi uygulama

Solda görülen bu ekleme tarzında motifler aynı yöne bakacak şekilde işleniyor. Bu şekilde görsel bir zenginlik ve şıklık ortaya çıkıyor. Bu modelden şallar, yatak örtüleri, battaniyeler ya da farklı alan örtüleri oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Uc boyutlu ornekten battaniye orecem benimi boyle olmuyor ipinin ne marka oldugunu bilen varsa bana yazsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı