Tuvalet Kağıdı Rulosuyla Yapılabilecekler

Merhabalar değerli bayanlar; kendin yap projelerimizden devam ediyoruz. Bugün sizlere farklı gelebilecek ilk duyduğunuzda belki de görmeden inanamayacağınız bir fikirden bahsedeceğiz. Tuvalet kağıdı rulosundan yapılacaklardan söz ediyorum elbette. Resimlerde görünce ben de şaşırmıştım. Fakat tuvalet kağıdı rulolarını hepimiz gibi bende çöpe atmak yerine, bu projede kullanmaya karar verdim.

Resimlere bakarak ilk projemizin ne gibi avantajlar sağlayacağından hemen söz edeyim. Tuvalet kağıdı rulosuyla ayna süslemesi yapımını konu almışlar. Resimde de görüldüğü gibi birkaç rulo kağıdını şekle sokup gerekli tonlara boyadıktan sonra karşınıza, ayna kenarı süslemesi çıkabiliyor. Aşamaları oldukça kolay gelecektir. İlk etapta rulo kağıtları gerekli süs efekti için bir araya getirip boyuyoruz. Daha sonra resimde tekrar göreceğiniz üzere, aynaya bu oluşturulan süsü sabitleyip yapıştırıyoruz. Sonuç olarak karşımıza çok şık bir ayna kenarı süsü çıkabiliyor. Yine resimde farklı türde de bir süslemesi yapılmış durumda. Yani geri kalanı sizin hayal gücünüze kalıyor sevgili hanımlar.

Tuvalet Kağıdı Rulosu Farklı Kullanımları

Rulo kağıdıyla yapılabilecekler listesinde sırada saksı yapımı var sevgili hanımlar. Son derece basit bir uygulama sonrası elimizdeki tuvalet kağıdı rulolarından saksı yapımı basit gelecektir. Saksıyı yapmak için yine ilk etapta tuvalet kağıdının bitmiş halinden elde edeceğimiz rulolar gerekecektir. Bunları resimdeki gibi şekle getirip yapıştırarak alt kısmına da gerekli kapatma işlemini uygulayarak, saksımızı oluşturmamız mümkün olacaktır.

tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik
tuvalet kağıdı rulosundan kalemlik

Tekrar resme baktığımızda toplu halde birkaç fide dikilmiş rulo kağıdından saksılar da görüyor olacağız. Farklı fikirlere doğru ilerlerken ‘’garaj’’ adlı bir oyuncak araba fuarı gibi görünen resme rastlayacaksınız. Garaj resmimizde, rulo kağıtlarından adeta bir stand yapılmış olup, bütün küçük arabalar bu şirin araba parkına yerleştirilmiş durumdadır. Bunun farklı versiyonlarını siz de evde kendin yap projesi olarak değerlendirebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yapılanlar

İşte çalışan hanımların işine yarayacak farklı bir projeyle devam edelim sevgili bayanlar. Resimde altın rengi kalemliğimizi görüyorsunuzdur. Son derece basit yapılışa sahip aynı zamanda basit bir fikrin yücelmesi olarak duruyor karşımızda. Kim tuvalet kağıdından altın renkte bir kalemlik çıkacağını tahmin edebilirdi? Resimdeki gibi olmasa da biz de aynısını yapmayı deneyebiliriz. Birkaç rulo kağıdını şekildeki gibi bir karton kağıda oturtarak yapıştırırız.

Daha sonra ruloları birbirine yapıştırdıktan sonra hemen altın rengi veya tercih edeceğiniz farklı bir renge boyayabilirsiniz. Sonuç olarak kalemlik yapabileceğiniz güzel bir proje karşınıza çıkmış olacaktır. Aynı şekilde resimlere devam edince ağaç dallarından kalemlik yapımı da dikkat çekmektedir. Son olarak da örgü işlerini seven hanımlara kolaylık sağlayacak ipleri sarabileceğimiz rulo resmini göreceksiniz. Boşta kalan yarım kalan örgü iplerini kullanmadığımız bir tuvalet rulosuna sarıp resimdeki gibi bir arada durmalarını sağlayabiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı