Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Oyuncak Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Oyuncak
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Oyuncak

Günlük hayatımızda kullandığımız havlu kağıtları veya tuvalet kağıtlarının rulolarını hiç değerlendirmeyi düşündünüz mü? Tuvalet kağıdı rulolarını ve havlu kağıt rulolarını değerlendirerek birçok malzeme yapabilir. Bunların yapılışını çocuklarınıza da öğretip onların da güzel zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere yapımı oldukça ucuz ve hoş görünen tuvalet kağıdından oyuncak yapımını anlatacağım. Yaptığınız oyuncakları çocuğunuzun odasına süs eşyası olarak koyabilir veya çocuğunuzun bu oyuncaklarla oynamasını sağlayabilirsiniz.

Tuvalet kağıdından oyuncak yapımını çocuklarınızla birlikte yapabilir ve onlarla güzel zaman geçirebilirsiniz. Aşağıda sizlere tuvalet kağıdından oyuncak yapımı için gerekli olan malzemelerin bir listesini yaptım isterseniz bir göz atalım.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Oyuncak Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı ruloları
  • El işi kâğıdı
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • Marker kalem
  • Ruj

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra tuvalet kağıdından oyuncak yapımına geçebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Oyuncak Yapılır?

İlk olarak marker kaleminizi alarak tuvalet kağıdının üst kısmına kendi isteğinize göre istediğiniz şekilde yüz çizebilirsiniz. Ben bugün tuvalet kağıdının rulosundan tatlı bir kız oyuncağı yapacağım için elimdeki siyah el işi kağıtlarını bir saç şeklinde kesiyorum. Saçlar için siyah el işi kağıdından şeritler kesiniz. Yapıştırdıktan sonra bu şeritlerin uçlarını kalemle dışa doğru kıvıracaksınız. Oyuncağımızın saçlarını oluşturduktan sonra ona düzgün bir fırfırlı etek yapacağız. Etek için kırmızı rengi seçtim. Siz renk seçmekte önceden de belirttiğim gibi özgürsünüz. Seçtiğiniz eteğin altına makasla çentik atarak eteğe fırfır görüntüsünü verebilirsiniz. Etek ve saç kısmını ayarladıktan sonra oyuncağımıza son olarak sütyen yapmamız gerekiyor. Sütyen yapması çok basit bir işlem. El işi kağıdınıza küçük iki tane yuvarlak çizip oyuncağınıza sütyen yapabilirsiniz. Oyuncağınız için gerekli bütün parçaları yaptıktan sonra son kısımda bunları tuvalet kağıdının rulosuna düzgün bir şekilde yapıştırarak oyuncağınıza son halini verebilirsiniz. Saç yapımında kestiğiniz şeritleri yapıştırıp alt kısımlarını kıvırarak güzel bir görüntü verebilirsiniz. Yaptığınız eteği ve sutyeni de oyuncağınıza yapıştırdıktan sonra oyuncağınız tamamdır. Yaptığınız oyuncağın yapılmış bir örneği aşağıdaki gibidir. Siz de yaptığınız tuvalet kağıdından oyuncak örneklerini sitemize gönderip bizimle paylaşabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Oyuncak Nasıl Yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı