Ana Sayfa Örgü Videoları Tunus İşi Yazlık Bluz Modeli Yapımı

Tunus İşi Yazlık Bluz Modeli Yapımı

Tunus İşi Yazlık Bluz Örgü Modeli
Tunus İşi Yazlık Bluz Örgü Modeli

Çok güzel sanki bir şiş çalışması gibi duran Tunus işi yazlık bluz modeli yapımını paylaşacağım. Tığla çalışılan bu yazlık bluz örneği sadece küçük bir parça üzerinde anlatılmıştır. Bluzun tamamı ile örülmesi videosunda bulunmamaktadır. Ancak yazlık bluz örecekler için modelin çıkarılmasını öğrenmek sanırım yeterli olacaktır.

Her Tunus işinde olduğu gibi bu örgü modelinin yapımında da 4 numara Tunus tığı kullanılmıştır. Basit, örmesi kolay bir tığ işi Tunus desenidir. Tek renk kullanarak bu örnekle yazlık örgü bluzlarınızı örebilirsiniz. Sadece bluz olarak düşünmeyin. Bu modelden çok güzel yelek de yapabilirsiniz.

Tığla Tunus İşi Yazlık Bluz Örgü Modeli Yapılışı

Biraz zincir çekerek örneğin anlatımına başlanmıştır. Ardından Tunus işi çalışılmıştır. Tekrar hatırlatmak gerekirse tunu işi zincire batıp tığın üzerinde ilmek bırakıp sonra çeke çeke geri dönme işdir. Daha ayrıntılı bilgi için Tunus işi ayrıntıları yazımı da incelemenizi öneririm.

Anlatımlı Tunus İşi Bluz Modeli
Anlatımlı Tunus İşi Bluz Modeli

Sonraki sırada bir alttaki ilmeklerin arasından ilmek alıp uzatılarak ilerlenmiştir. Sonra toplanan ilmeklerden ilki tek ve diğerleri çift çıkarılarak geri dönülmüştür. Son sırada yine tunus tığına bu sefer kısa ilmekler toplayıp geri dönülerek yazlık bluz örgü modeli tamamlanmıştır. Bundan sonraki işlemler aynılarının tekrarından ibarettir.

Anlatımlı Tunus İşi Bluz Modeli Videosu

Eğer sizde bu güzelim örgü modelini öğrenip örmeyi düşündüğünüz yelek ve bluzlarınızda kullanmak istiyorsanız aşağıdaki videosunu izlemelisiniz. Küçük bir parça üzerinden anlatımı yapılan tunus işi örgü modelini çok zorlanmadan öğreneceğinize eminim.

Kaynak: https://youtu.be/NhJ7Y_2J2mI (Serap ile elsanatlari)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here