Tunus İşi Tığ Oyası

Tunus İşi Tığ Oyası Nasıl Yapılır
Tunus İşi Tığ Oyası Nasıl Yapılır

Selam bütün el işi seven; tığ işi çalışmalara hayran olan bayanlar. Sizlere bugün de son derece güzel bir tığ oyasıyla güzel bir sunum yapmak istiyorum. Örgü yapmasını seven tüm bayanların bayılacağını düşündüğüm Tunus işi tığ oyası yazma, bugünkü yapmak istediğimiz tığ işi çalışmamızdır. Yapımı zevkli ve kolay gelecek olan Tunus işi tığ oyası yazma, ev hanımlarının vazgeçilmezi örnekler arasındadır. İğne oyaları gibi kolay gelecek olan tığ işi oyaları yaparken de hiç zorlanmayacak video anlatımı da bulunan Tunus işi çalışmayı siz de denemek isteyeceksiniz sevgili bayanlar.

Tunus İşi Tığ Oyası Malzemeleri

Tunus işi tığ oyası yazma yapımında kullanılacak malzemeler arasında 1 tane istediğiniz renkte olacak şekilde yazma, 1 adet yeşil oya ipliği gerekecektir. 2 tane farklı renkte oya ipliği, makas ve son olarak da 1 tane 22 numara olacak şekilde bir tığa ihtiyacımız olacaktır. Görüldüğü üzere o kadar karışık bir malzeme listesine sahip olmayan, son derece basit malzemelerden oluşacak bir tığ işi çalışmadır. Dilerseniz malzemeler de hazırsa vakit kaybetmeden hemen bu güzel tığı işi yazmanın yapımına geçelim istiyorum.

Tunus İşi Tığ Oyası Yapılış

Başlangıç aşaması olarak ilk önce yazmamızın kenar kısmına, bir sıra kadar zürafa yaparak devam edelim. Daha sonra oyamızın çimen bölgelerini yapmak için 1 adet trabzan oluşturup ilerleyeceğiz. Sonrasında 3 tane zincir çekeceğiz. Trabzanın üst bölümünü bu şekilde sabitlemiş olacağız. Devamında ise Tunus işi çiçek yapımı kısmı olacaktır. Bu işlem için ise başlangıç olarak, 10 kadar zincir çekmeliyiz değerli bayanlar. Daha sonra ise 5. zinciri dönüş yaparak devam edelim.

Geriye kalacak olan 5 zincir içinde, Tunus işi tekniğini uygulayıp el işini batacağız. Bütün işlemleri yapınca, tek tek başlarından çıkartarak başlangıç noktasına döneceğiz. Benzer işlemle, tam 13 tane sıra yapmış olacağız. En son sıradaki de bitince, klasik sık iğne uygulayıp diğer uç kısmına geçeceğiz. 1 tel üstü alarak, her zincir üzerine 2 dolgu yapmak kaydıyla en sonunda dolguları toplayacağız. Bu şekilde Tunus işi çiçekler bitmiş olacaktır. Takılacağınız herhangi bir noktayı alttaki linkteki videolu anlatımından da yararlanarak yapabilirsiniz hanımlar.

Video Anlatımı :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı