Ana Sayfa Örgü Videoları Tunus İşi Lale Desenli Patik Yapımı

Tunus İşi Lale Desenli Patik Yapımı

Tunus İşi Lale Desenli Patik Modeli
Tunus İşi Lale Desenli Patik Modeli

Örüldüğünde ayağınızda çok güzel ve çok şık duracak olan Tunus işi laleli patik modeli ve yapımını paylaşacağız. Tunus işi patikler ayakta çok huş durmaktadır. O yüzden sıklıkla en yeni Tunus işi patik modellerini paylaşmaya gayret ediyoruz. Ayrıca lale desenleri de patiklere çok güzel gitmektedir. Benzer bir lale desen çalışmasını kolay laleli babet yapımı konusunda bahsetmiştik.

Anlatımı yapılan Lale desenli patik modeli 37 numara ayak için örülmüştür. 21 ilmek ile başlanmıştır. Bu ilmek sayısı artırılıp azaltılarak istenilen numara için örülebilir. Boyut olarak da uzatmak için desen üçüncü sırada değil de 4 ya da 5. sırada konulabilir. Ya da desenler arasındaki siyahtan bir sıra daha fazla gidilebilir.

Tunus İşi Lale Desenli Patik Örneği
Tunus İşi Lale Desenli Patik Örneği

Tunus İşi Laleli Patik Modeli Nasıl Örülür?

Renk olarak da siyah, yeşil, mor ve açık pembe kullanılmıştır. 2,5 numara Tunus şişi ile örülmüştür. 21 ilmek için 22 zincir çekilmiştir. Yandan topuk kısmından başlanarak burun kısmına kadar oradan da diğer yan ile diğer topuk ucuna kadar desenleri ile tek bir parça örülmüştür. Ardından da taban kısmı da örülerek topuk kısmı birleştirilerek Tunus işi laleli patik modeli tamamlanmıştır. Ardından ip kopartılıp mor renkle patiğin ağız kısmının oyası geçilmiştir.

Patiğin videolu anlatımı da aşağıdaki videoda ayrıntılı bir şekilde gösterilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/XTD84g9owEw (Ören Hanım)

Tabanın yapımı için videoda fazla detay paylaşılmamıştır. Tabanın detaylı anlatımı için aşağıdaki videoyu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Cm_NFarX3zg (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here