Tunus İşi Gökkuşağı Battaniye Yapımı

Tunus işi battaniye
Tunus işi battaniye

Renkli şeyleri ben de sizin kadar çok seviyorum. Özellikle birbirine uyumlu farklı pastel tonlar ile oluşturulmuş özel modelleri tercih etmekteyim. Bu şekilde sizler de benim tarzımda şeyleri tercih ederseniz, bu yazımda anlatacağım metot ile harika sonuçları alabilirsiniz. Farklı bir görüntüye sahip olan Tunus işi battaniye için öncelikle renk seçimi yapın. Bunun için benim önerim pastel tonlar olacaktır. Ana taban rengini ise dilediğiniz biçimde kullanabilirsiniz.

Tunus İşi Gökkuşağı Battaniye

Renk seçiminizi kolaylaştırmak amacı ile bu harika iplerin görüntüsünü sizler ile paylaşmak istedim. Oldukça başarılı bir geçiş yapıldığının hemen altını çizelim. Griden, bej tonlara doğru giden bu uygulamayı ana bir rengin içinde oturtalım.

Tunus İşinde Farklı Renkler İle Uygulama Nasıl Yapılır?

Şimdi ilk aşama, düz zemin üzerine başladığınız ip ile devam ederken, renk geçişlerini nasıl sağlayacağınıza bir bakalım.

Tunus Gökkuşağı Battaniye

Normal zinciri ana renk ile yapıyoruz. Sonra sıra başına geldiğinizde diğer renk ile birlikte ipi alın.

tunus işi battaniye yapılışı

Araya aldığınız ipin üzerinden örmeye devam edin. Bu sırada, diğer rengi altta yürütün.

Tunus İşi Gökkuşağı Battaniye Yapım Aşamaları

Aynı şekilde sırası gelene kadar işleme devam edeceksiniz.

Gökkuşağı Battaniye

Şimdi renk değişini yapacağız. Diğer renge geçin ve ana rengin üzerinden örmeye devam edin. Tunus işi battaniye yaparken bu metot ile başarılı bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tunus İşi Gökkuşağı

İşlem sonucunda yine ana renge dönüş yapın ve bu şekilde tüm renk uygulamalarına devam edebilirsiniz.

Tunus İşi Kullanım Alanları

Bu tarz bir modeli ve metodu ben çok sıklıkla tercih ediyorum. Özellikle örtü, bebek kıyafetleri, servis peçeteleri gibi alanlarda sarkma sünme yapmadığı için inanılmaz özel sonuçları alabilirsiniz. Bu modelin bitmiş haline de dilerseniz hemen bakalım.

Tunus İşinde Farklı Renkler

Modelimizi bu şekilde kurgulayabilirsiniz. Elbette biraz çapraz bir uygulama yapma şansınız da bulunuyor. Bu şekilde dilediğiniz şekilde gökkuşağı uygulamasını Tunus işi battaniye üzerinde kullanma şansına sahip olacaksınız. Renk seçimlerinde ne kadar dikkatli olursanız, o derece olumlu sonuçlar elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

Tunus İşi Kullanım Alanları

Her bakımdan kullanışlı bir pike, yatak örtüsü ya da battaniye için bu modeli sizlere şiddetle öneriyorum. Uzun yıllar severek kullanabileceğiniz hoş bir tığ işi örgü olacağından emin olabilirsiniz.

Tunus işi battaniye

Renk geçiş iplerini de uygulamada farklı bir şekilde göreceksiniz. Ayrıca bu özel biçim sizlere de harika kalın bir örtü sağlamış olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı